Wolt – odkrywaj i zamawiaj jedzenie w Katowicach i Gliwicach

Zauważyliście w katowickich i gliwickich lokalach – na żywo oraz na ich profilach w mediach społecznościowych – niebieskie logo Wolt? No właśnie, czym jest Wolt i jak go ugryźć? ? Już rozjaśniamy! Wolt to fiński startup założony w 2014 r. Działa w wielu europejskich miastach, od lutego w Gliwicach, a od marca w Katowicach. Jego misją jest odkrywanie świetnego jedzenia i dostarczanie go do Waszych biur i domów. Korzystając z Wolt możecie też zamówić danie na wynos z odbiorem własnym, a nawet stolik w lokalu.

Z Wolt najłatwiej korzystać ściągając na smartfona aplikację Wolt – jest dostępna na Apple i Androida. Możecie też wejść na wolt.com i zarejestrować się na stronie. Jeśli wpiszecie swój adres, aplikacja będzie wyświetlać Wam restauracje w pobliżu, ale możecie też przeglądać gastronomiczną ofertę innych miast.

Team Wolt dostarcza Wasze zamówienia w Katowicach i Gliwicach.

Wolt realizuje zamówienia od poniedziałku do niedzieli, w godz. 11:30 – 22:00. Kurierzy śmigają po mieście samochodami, na motorach i rowerach. Być może widzieliście ich już na mieście z charakterystyczną niebieską torbę na ich plecach? Ich cel to dostarczenie Waszego zamówienia w 35 minut lub szybciej. Cena dostawy zaczyna się od 4,99 zł i do odległości 1 kilometra jest właśnie taka. Potem wzrasta w zależności od odległości – maximum to 9,99 zł za odległość do 4 km.

W centrum Katowic i Gliwic widać charakterystyczne niebiesko-białe logo Wolt.

Minimalna wartość zamówienia w Wolt to 25 zł. W Katowicach Wolt realizuje zamówienia z 34 restauracji, w Gliwicach z 16. News! Do końca kwietnia dostawa w Gliwicach jest darmowa!

Wybór dań w apce czy na stronie ułatwiają m.in kategorie: sushi, burger, sałatka, zupa, pizza, ryba, kanapka, stek. Możecie klikać w ‘’Polecane dla Ciebie’’, ‘’Nowe restauracje’’, ‘’Najlepsze na Wolt’’, ‘’Dobra cena’’ czy ‘’Popularne dla wtajemniczonych’’. Albo od razu szukajcie swoich lubionych lokali… My tak zrobiliśmy ?

Pierwsze zamówienie z Wolt w Katowicach zrobiliśmy w Żurowni – lokalu z tradycyjnymi daniami śląskiej kuchni, ale w street foodowym wydaniu.

Kulebele – hit Żurowni – możesz zjeść je od razu po dostarczeniu albo zostawić na potem.

Chcieliśmy zamówić jedzenie i połowę zjeść od razu, połowę zostawić na potem. Wybór padł na nasze ulubione Kulebele, czyli tradycyjną roladę zamkniętą w trzech pięknych śląskich kluskach plus kapusty – czerwona i zasmażana. Boskie smaki. No i ten ich żur! Zamówiliśmy i dwa żury, w tym ten z borowikami, bo wiadomo, że w Żurowni rządzi żur.

Zamówienie od Wolt.

Dostawa dotarła na czas. Wszystko pięknie spakowane. Plus sympatyczna kartka Wolt z dopiskiem od załogi Żurowni: ‘’Smacznego ? Team Żurki’’ ?

Zamówienie od Żurowni dostarczone przez Wolt.

Jedne kulebele pochłonęliśmy od razu, drugie oraz żur były odgrzewane po kilku godzinach – smakowały znakomicie. W przypadku tego dania nie wahajcie się np. w czasie pracy zamówić dodatkowej porcji do domu.

Pyszne dania o Żurowni, które możecie zamówić w Wolt.

Poprzez Wolt możecie w Żurowni zamówić również Ślązaka – kiełbasę śląską w picie z zakwasu żurowego, Hajera – tortilla na zakwasie żurowym z wołowiną, boczkiem, cebulą, ogórkiem kiszonym sosem pieczeniowym oraz kapustą czerwoną i zasmażaną, Grubiorza – zapiekankę z krupnioka, boczku, cebuli i puree ziemniaczanego. Jest też opcja vege – Krupniok z mieszanki kasz i fasoli czerwonej podawany z bułką pszenno-żytnią oraz surówką.

Syte i smaczne dania od Żurowni zamówisz w Wolt.

Nie żałujcie sobie żuru do picia – 3 zł za 200 ml, a warto wiedzieć, że zakwas na żur Żurownia ma swój i jest on the best! Acha, w apce Wolt możecie też zamawiać dania z braterskich lokali Żurowni – burgerowni Mad Mick i Mad Mick POMP.

Jeszcze kilka szczegółów dotyczących zamówień w Wolt.
– Za zamówienia i rezerwacje płacicie kartą, którą podpinacie do aplikacji.

Warto wykorzystać:
– Kod polecający, czyli Wasz osobisty kod, który możesz udostępnić znajomym. Dzięki niemu obie strony mogą otrzymać 15 zł w Wolt Credits do wykorzystania na Wolt. Pojawią się one na Waszym koncie, gdy znajomy wykorzysta kod i złoży swoje pierwsze zamówienie z dostawą.
– Chcecie złożyć pierwsze zamówienie, w Waszej ulubionej/wybranej restauracji pytajcie o kod zniżkowy 20 zł na pierwsze zamówienia. Widzieliśmy, że lokale dzieliły się nimi na swoich profilach na mediach społecznościowych.
– Wypatrujcie zniżek i promocji w apce Wolt. W ostatnich dniach były to np. On Lemon za 1 zł do zamówienia w Novo czy zupa gratis do zamówienia w BistrOficyna.
– Korzystajcie z darmowej dostawy w Gliwicach w dniach 1.04.19 – 30.04.19!

Kwiecień 2019 r.

Kategorie

NOWOŚCI / POLECAMY

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.