Sosnowiec: Coffee Van – pierwsza w mieście kawiarnia z coffee speciality

Na Pogoni pod koniec lutego otworzył się Coffee Van – pierwsza w tym mieście kawiarnia z coffee speciality. Jej właściciel Artur wcześniej przez 4 lata prowadził mobilną kawiarnię – właśnie Coffee Vana. Można go było spotkać głównie na sezonowych imprezach sportowych. Zamarzył o stacjonarnym lokalu, który będzie czynny cały rok.

Artur zaprasza do Coffee Van w Sosnowcu.

Swoje miejsce znalazł w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń, przy Będzińskiej 16, w pasażu na dole dużego bloku. Niedaleko mieszczą się wydziały informatyki oraz nauk o ziemi Uniwersytetu Śląskiego, a także akademiki.

Coffee Van w Sosnowcu.

W Coffee Van napijecie się kaw przygotowywanych metodami alternatywnymi: aeropress, drip oraz klasycznych kaw z ekspresu, kaw białych. W młynku lądują ziarna m.in. z Brazylii, Gwatemali, Peru i Indii. Do kawy można wybrać mleko zwykłe i bez laktozy oraz ‘’mleka’’ sojowe i owsiane.

Artur, właściciel Coffee Van w Sosnowcu.

Coffee Van w Sosnowcu.

W menu są też czekolada na gorąco 8 zł, herbata 5 zł oraz lemoniada Bryza (m.in. marakuja, mango) 8 zł. Ceny kaw zaczynają się od 5 zł za espresso po 16 zł za dużego 400 ml dripa. Artur zachęca do akcji #zwłasnymkubkiem – przynosząc własny kubek za kawę zapłacicie 1 zł mniej.

Coffee Van w Sosnowcu.

W witrynie codziennie czekają 2-3 świeże ciasta np. sernik z białą czekoladą, tarta lemon curd, czy kostka czekoladowa wege – bez cukru i glutenu. Właściciel Coffee Van dba o to, żeby zawsze jedno z nich zawsze jest wegańskie. Ciasta kosztują 11-12 zł.

Coffee Van w Sosnowcu.

Coffee Van w Sosnowcu.

Coffee Van w Sosnowcu.

Coffee Van w Sosnowcu.

Marzec 2019 r.

Coffee Van
Będzińska 16, Sosnowiec
czynne: wt-czw 13-20, sob 15-20, niedz 12-18, pon nieczynne
płatność: gotówką, kartą
profil Coffee Van na Facebook [kliknij tutaj]

 

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.