Katowice: Botanika – nowe menu śniadaniowe i ekonowości

Od kwietnia Botanika – kawiarnia z coffee speciality i bistro z kuchnią roślinną w jednym, znajdująca się przy ul. Sienkiewicza – ma nowe menu śniadaniowe! A w nim takie pyszności jak Misa z jajem (świetny hummus) czy Tost francuski – pyszna chałka z owocami, ricottą i masłem orzechowym.

Botanika w Katowicach.

Botanika w Katowicach.

Menu śniadaniowe uzupełniają owsianka/jaglanka z karmelizowanym bananem, naszym masłem orzechowym, miechunką i migdałami, omlet, tofucznica, pasta jajeczna oraz shake bowl.

Tost francuski w Botanika w Katowicach.

Micha z jajem w Botanika w Katowicach.

Pieczywo i masło orzechowe są własnej roboty! Śniadania podawane są w godz. 9-13. Warto pamiętać, że w maju kawa do śniadania kosztuje 5 zł, a prosecco 10 zł.

Owsianka z karmelizowanym bananem, masłem orzechowym, miechunką i migdałami w Botanika w Katowicach.

Menu śniadaniowe w Botanika w Katowice.

Botanika w Katowicach.

Kubki w 100% biodegradowalne w Botanika w Katowicach.

Botanika nie tylko roślinnie je, ale i szanuje środowisko. Zwykłe kubki jednorazowe w Botanice zostały zastąpione przez kubki w 100% biodegradowalne, stworzone z masy papierowej i trzciny cukrowej. W lokalu możecie też nabyć kubki wielorazowego użytku Keep Cup. Pamiętajcie również, że z własnym kubkiem macie promo na kawę – 15 proc.!

W Botanika poczęstuj się kranówką.

Na barze w Botanice bez trudu wypatrzycie naklejkę akcji ‘’Katowicka kranówka. Szluknij sie z kokotka!” Z takim hasłem rusza akcja promująca picie wody z kranu. W Botanika kranówka jest dostępna przy barze.

Woskowijki w Botanika w Katowicach.

W Botanice możecie też kupić woskowijki – zdrową alternatywę dla plastikowych opakowań i folii spożywczej. Możecie nimi owinąć kanapki czy chleb, przykryć ciasta. Woskowijki są wielokrotnego użytku. To produkt hand made, pokryty woskiem pszczelim, biodegradowalny. Ceny zaczynają się od 15 zł.

Maj 2019 r.

Botanika
ul. Sienkiewicza 27, Katowice
czynne: pon-czw, nd 9-20, sob-nd 9-21
płatność: gotówką, kartą płatniczą
profil Botanika na Facebook [kliknij tutaj]

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.