Katowice: O2 Shisha Bar na miejscu klubokawiarni Sienkiewicza 27

Uwaga! Lokal już nie istnieje.

Nie uwierzycie, jaki lokal powstał na miejscu kultowej (w pewnych kręgach) klubokawiarni Sienkiewicza 27, znanej z imprez literackich. To shisha bar, czyli palarnia fajki wodnej, kawiarnia i bar w jednym. W dodatku prowadzi ją para sympatycznych Ukraińców – Tatiana i Feliks, a ich szisze – jak twierdzą – są najlepszymi w całej Polsce.

Katowice: O2 Shisha Bar

Katowice: O2 Shisha Bar

Tatiana i Feliks wiedzą, co mówią, bo na Ukrainie shisha bary są bardzo popularne, nawet w restauracjach można zapalić sziszę. Kiedy sprowadzili się do Polski niecały rok temu, szukali miejsc, w których można by zapalić dobrą fajkę wodną ze znajomymi. Nie znaleźli takiego, dlatego postanowili założyć swój własny shisha bar. – Nasza szisza jest owocowa, może być też z miodem, cytryną, miętą, ma piękny zapach i można ją bardzo długo palić, nawet do 2 godzin. Używamy w sziszy węgla kokosowego, nie ma w niej żadnych chemicznych dodatków – zachwalają. Rzeczywiście, w O2 czuć bardzo przyjemny zapach fajki wodnej, nie jest drażniący, ciężki, otumaniający. Tatiana i Feliks chętnie opowiedzą (bo mówią już po polsku całkiem nieźle) jak palić sziszę, na czym polega ta czynność. Same szisze w O2 są ręcznej roboty, szklane, a węże – wykonane z silikonu medycznego, przezroczyste, widać, czy są czyste. – Niedawno były u nas Rosjanki, które sędziowały w czasie turnieju tenisowego w Spodku. Były bardzo zadowolone z naszej sziszy – mówi Tatiana.

Katowice: O2 Shisha Bar

Katowice: O2 Shisha Bar

Jedna naładowana wybraną mieszanką szisza kosztuje tu 40 zł. Może ją palić nawet do 8 osób jednocześnie. – To fajny sposób na spędzanie czasu ze znajomymi, palenie sziszy zbliża – mówi Tatiana.

Katowice: O2 Shisha Bar

Katowice: O2 Shisha Bar

O2 Shisha Bar ma dwa poziomy, poniżej wejścia jest bardziej odosobnione pomieszczenie, gdzie można sobie usiąść na poduchach, przy niskich stolikach, u góry, przy barze, są już zwykłe kanapy i krzesła. Właściciele sami urządzali wnętrza. Teraz marzy im się jakaś minigaleria obrazów lub fotografii na ścianach. Może ktoś ma ochotę się u nich wystawić?;-)

Katowice: O2 Shisha Bar

Katowice: O2 Shisha Bar

Menu O2 Shisha Bar na razie jest nieduże. Zjeść można tutaj ciasto od Good Cake z Gliwic (8 zł), za to wypić – znacznie więcej. My spróbowaliśmy firmowej specjalności – świeżo parzonej herbaty z ziołami, pomarańczą. Duży dzbanek (na 2-3 osoby) kosztuje 15 zł. Mały dzbanek herbaty – 9 zł. Kawa (włoskiej marki Zicaffe) kosztuje 5 lub 6 zł. Za gorącą czekoladę zapłacimy 7 zł. Frtiz-Kola kosztuje 8 zł, lemoniada – 6 zł, soki 5 zł, woda – 4 zł. Na razie z alkoholi jest butelkowane piwo (O2 dopiero kilka dni temu dostało koncesję na sprzedaż alkoholu) – od 7 do 9 zł i dosłownie parę mocniejszych alkoholi.

Katowice: O2 Shisha Bar

Katowice: O2 Shisha Bar. Firmowa ziołowa herbata

 Teraz w O2 obowiązuje promocja: czarna kawa i ciasto za 10 zł. W kwietniu obowiązują też promocje: od poniedziałku do czwartku do godz.  17.00 szisza z 20% rabatem (32 zł), od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 do 19.00 przy zamawianiu sziszy, dzbanek herbaty lub kawa – gratis. Jest tu darmowe WiFi, można też płacić kartą.

Katowice: O2 Shisha Bar

Katowice: O2 Shisha Bar. Sernik od Good Cake

 

Katowice: O2 Shisha Bar

Katowice: O2 Shisha Bar

 

O2 Shisha Bar,

Katowice, ul. Sienkiewicza 27,

czynne: 12-24,

http://www.cafe-o2.pl/

 

 

 

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.