Katowice: House of Donuts – nowa kawiarnia w amerykańskim stylu

Uwaga! Lokal został zamknięty.

W pierwszych dniach września przy Teatralnej 10 otworzyła się… donutciarnia. Nie wiemy, czy jest takie słowo 🙂 ale podstawą oferty House of Donuts są właśnie donuts – nie pączki. Codziennie czekają tu na gości donuts z pięcioma różnymi nadzieniami w polewach wykonanych na bazie białej i mlecznej czekolady. Do tego mleka smakowe, kawy i czekolady. Przekąski fit i świeże soki. Marzeniem Oli, właścicielki katowickiego House of Donuts było takie właśnie przyjazne i słodkie miejsce. Dla rodzin, na spotkanie z przyjaciółką czy randkę…

img_20160914_123855

Wnętrze House of Donuts przy Teatralnej w Katowicach.

W dniu, w którym odwiedziliśmy HoD do wyboru były nadzienia: waniliowe, wanilia/jagoda, czekoladowe, solony karmel i truskawka. Nie jest to stały skład, smaki będą się zmieniać. Na każdym donucie znajduje się polewa. Jeśli jest kolorowa oznacza to, że biała czekolada na polewę została zabarwiona naturalnymi barwnikami. Dodatkowo donuta zdobią kolorowe posypki, zaś nadzienie znajdziecie na całej okrągłości tego ciastka.

dsc_8699

Donuts kosztują 5,5 zł.

Donuts przyjeżdżają do Katowic codziennie z Krakowa, gdzie znajdują już dwie House of Donuts i gdzie działa również food truck pod tym szyldem. W kawiarni przy Teatralnej świeżutkie donuts są nadziewane i przyozdabiane.

img_20160919_084700

Donuts na zamówienie – specjalnie dla Silesia Smakuje.

Donuts można kupić gotowe albo… zamówić sobie donuta własnego pomysłu korzystając z aplikacji. Odbiór takiego donuts 24-godziny później. Właśnie w ten sposób powstał donuts Silesia Smakuje 🙂

img_20160914_122706

Donuts i lemoniada arbuzowa w House of Donuts w Katowicach.

Wraz ze słodkimi donuts przyjeżdżają też bajgle, które HoD serwuje w wersji śniadaniowej np. z żółtym serem, salami i sałatą albo z mozzarellą i pomidorem.

img_20160914_105501

Na śniadanie albo lunch – bajgiel.

Oprócz donutów HoD serwuje również bezglutenowe ciasta, które codziennie powstają w lokalu. Są to m.in. tarta z jabłkami, piernik czy ciasto marchewkowe w cenach 8-10 zł – te wypieki mają już swoich fanów. W kawiarni zjecie też nasiona chia z owocami 12,99 zł, jogurty z granolą 9,9 zł, płatki owsiane i jaglane z dodatkami np. z żurawiną 8 zł. Owsianki mogą zostać zalane ciepłą woda lub mlekiem. I tak dotarliśmy do mleka – produktu, który w House of Donuts ma specjalne miejsce.

img_20160914_112248

Mleko smakowe – lawendowe! – i donut – na zdjęciu zestaw Iced Menu w House of Donuts w Katowicach.

Zarówno do kawy, jak i owsianek można zamówić aż pięć różnych rodzajów mleka m.in. mleko 3,2%, mleko 0,5%, mleko bez laktozy, kokosowe i sojowe. Zamówienie innego mleka niż krowie nie wiąże się z żadną dopłatą. Napojem, które na pewno warto spróbować w House of Donuts są mleka smakowe podawane na zimno lub ciepło. Próbowaliśmy lawendowego – było przepyszne. Na pewno wrócimy na
mleko o smaku słonego karmelu. Mleka smakowe przygotowywane są na miejscu, a syropy przy użyciu których powstają, będzie można wkrótce kupić też na wynos.

img_20160914_123014

Nasiona chia z owocami w House of Donuts w Katowicach.

Gdy będziecie w House of Donuts popytajcie o zestawy. Warto bowiem zamówić np. donut + mleko smakowe, czyli Iced Menu za 12 zł. To nie jedyna promocja w kawiarni. Małe mleko smakowe + donut kosztuje 10 zł, duża kawa + donut 15 zł, a bajgiel + biała kawa 15 zł. Jest też karta na pieczątki – zebranie 10 daje donuta za darmo. Informacje o promocjach i nowościach znajdzie w lokalu i na profilu HoD na Facebooku.

dsc_8720

Do House of Donuts można wpaść na coś słodkiego, ale i na śniadanie czy lunch.

Co ciekawe w House of Donuts zjecie też słynne lody Häagen-Dazs. Lody świetne, a trudno dostępne w Polsce. Mały kubeczek kosztuje 10 zł, ale warto spróbować, chociażby, żeby zbadać o co tyle zamieszania 🙂 W House of Donuts napijecie się też kawy – od espresso 5 zł po iced coffee za 13,9 zł oraz herbat, czekolad, grzańców, lemoniad i świeżych soków.

dsc_8710

House of Donuts znajdziecie przy Teatralnej 10 w Katowicach.

Wrzesień 2016 r.

House of Donuts
Teatralna 10, Katowice
czynne: pon.-piąt.7.30-21, sob.-niedz. 10-22
płatność: gotówką, kartą
profil lokalu na Facebooku [kliknij tutaj]
strona internetowa lokalu [kliknij tutaj]

Komentarze

  • LIDIA:

    JEST LADNIEJSZY NIZ AMERYKANSKI

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.