Zabrze: Gelato Studio Zabrze to nowa lodziarnia przy Wolności, na rogu z de Gaulle’a. Pyszne lody!

Zabrze: Znana i szalenie oblegana lodziarnia z Gliwic – Gelato Studio – otworzyła swój pierwszy oddział po sąsiedzku, bo w Zabrzu, przy Wolności 235d. To Gelato Studio Zabrze. W dodatku zabrzański, ładnie urządzony, lokal ma więcej miejsca niż gliwicki, więc można usiąść przy stoliku i w spokoju pałaszować lody albo gelato wafle, a poza tym odbywa się tu, na miejscu, produkcja słodkości. No i jest tu klimatyzacja, co w połączeniu z lodami daje megaochłodę w gorące dni?

Zabrze: Lodziarnia Gelato Studio

W Gelato Studio codziennie można wybierać spośród 8 autorskich smaków lodów ?, w tym jednego premium (1 porcja 100 g 4 zł, 2 porcje 7 zł, 3 porcje 10 zł, 4 porcje 13 zł, porcja piccolo 3 zł, porcja lodów premium 5 zł). I jakie to są smaki! Śmiemy twierdzić, że jedne z najciekawszych w regionie.

Zabrze: Lodziarnia Gelato Studio

Zabrze: Lodziarnia Gelato Studio

Nic dziwnego, bo Paulina i Paweł, właściciele Gelato Studio, są lodziarzami z pasją. W eliminacjach Gelato World Tour Poland zajęli drugie miejsce, a we Włoszech, na eliminacjach europejskich, gdzie reprezentowali Polskę wraz z dwiema innymi lodziarniami z naszego kraju, jako jedyni z Polski otrzymali specjalne wyróżnienie – za najlepsze lody sorbetowe o smaku dyni z pomarańczą.

Zabrze: Właścicielka Gelato Studio Zabrze Paulina, z wyróżnionymi we Włoszech lodami

My kąsnęliśmy w Zabrzu pistację z szafranem (smak premium), popularne w Indiach zestawienie smaków oraz malinę z esencją czerwonego wina. A tego dnia były też śmietanka, truskawka sorbet, czekolada, orzechowe, cytryna/limonka/mięta i delicje jagodowe.

Zabrze: Lodziarnia Gelato Studio. Lody pistacjowe z szafranem. 1 porcja

Co ciekawe, najchętniej klienci Gelato Studio wybierają smak snickers, który – owszem – smakuje jak słynny batonik, za to ten smak jest odtworzony za pomocą naturalnych składników.
Lody można tu też wziąć na wynos!

Zabrze: Lodziarnia Gelato Studio. Bubble waffle – ten zestaw 10 zł

Gelato Studio jako pierwsze w regionie, już dwa lata temu, miało w ofercie tzw. bubble waffle, czyli rożki z gofrów bąbelkowych z lodami i dodatkami. Tu gofry są pieczone na miejscu, po przyjęciu zamówienia. Trwa to chwilę, ale dzięki temu dostajemy świeżutkiego gofra, którego możemy doposażyć w 1 (8 zł), 2 (10 zł) lub 3 (12 zł) porcje lodów oraz dodatki w dowolnej ilości za 2 zł (np. świeże owoce, czekoladki, posypki). Czyli w sumie za 10 zł mamy wypasionego gofra z jedną porcją lodów w dowolnym smaku.

Zabrze: Lodziarnia Gelato Studio

Lodziarnia znajduje się przy głównej ulicy Wolności 235d, ale nieco w głębi, przy placu z fontanną na rogu z ul. De Gaulle’a. Przy sprzyjającej pogodzie można usiąść też na leżaku przed Gelato Studio albo na ławce na skwerku.

Zabrze: Lodziarnia Gelato Studio

Sierpień 2018 r.

Gelato Studio,

Zabrze, ul. Wolności 235d,

czynne: przez cały tydzień od 11.00 do 20.00,

płatność kartą: tak, klimatyzacja: tak

Profil Gelato Studio Zabrze na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.