Świętochłowice: Przy DTŚ powstała pierwsza w woj. śląskim restauracja MAX Premium Burgers

Kto powiedział, że burgery muszą być amerykańskie? MAX Premium Burgers, nowa sieć fast foodów w Polsce, specjalizuje się w tym daniu już od 50 lat! W listopadzie 2018 r. Szwedzi otworzyli swoją trzecią w naszym kraju i pierwszą w woj. śląskim restaurację. Znajduje się ona w Świętochłowicach, ale na samej granicy z Chorzowem, tuż przy zjeździe z Drogowej Trasy Średnicowej. W środku ma ponad 100 miejsc siedzących, ale działa też jako drive-in, więc łatwo i szybko można tu coś zamówić i zjeść nie wychodząc z auta.

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers

Sieć MAX Premium Burgers jest szalenie popularna w Szwecji i całej Skandynawii (ma 130 restauracji), skutecznie konkurując z amerykańskimi gigantami. Pierwszy lokal pod tym szyldem (mała budka) powstał w 1968 r. Curt Bergfors i Britta Fredriksson serwowano w nim burgery własnego pomysłu. W ciągu zaledwie dwóch lat stały się tak popularne, że właściciele zdecydowali się na otwarcie kolejnych lokali. Do dzisiaj MAX Premium Burgers jest firmą rodzinną.

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers

Świętochłowicki lokal jest urządzony prosto, ale ciekawie. Blacha falista sąsiaduje z ciepłym drewnem. Można tu usiąść przy stolikach a la przedziały albo na stopniach „amfiteatru” (te miejsca są szalenie oblegane np. w restauracji we Wrocławiu).

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers

W MAX Premium Burgers można zamówić jedzenie na trzy sposoby: w aucie, składając zamówienie przez opcję drive-in, w lokalu korzystając z pomocy obsługi albo w samoobsługowych „kioskach”. W lokalu dostajemy paragon z numerem zamówienia i oczekujemy na nie przy stanowisku „Odbierz”, a numery zamówień już gotowych do odbioru wyświetlają się na ekranie.

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers. Samoobsługowe „kioski”

Flagowym burgerem sieci jest klasyczny Frisco Burger (z okazji otwarcia restauracji w Świętochłowicach obowiązuje promocja – Frisco Burger w zestawie ze średnimi frytkami i napojem kosztuje 12,95 zł) z wołowiną, w towarzystwie kawałków bekonu, plasterka sera Cheddar, pomidora, czerwonej cebuli, sałaty lodowej i sosu Oryginalnego. Właśnie ten bardzo dobry sos jest jednym z mocnych punktów Frisco Burgera. Poza tym ten burger nie jest tak „papierowy” jak dania z innych fast foodów, tylko dość sycący. Zresztą w 2017 r. MAX zwyciężył w ślepym teście smaku przeprowadzonym we Wrocławiu przez niezależną agencję badawczą Kantar Millward Brown. Z badania wynika, że smak burgera Frisco wybiera aż 59% respondentów, tym samym firma pokonała dwa burgery serwowane przez międzynarodowe sieci: Big Maca z McDonald’sa oraz Whoppera z Burger Kinga.

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers. Frisco Burger (cena regularna 13,45 zł, w zestawie 19,95 zł)

W MAX Premium Burgers serwowane są zarówno burgery z wołowiny, kurczaka, jak i te w wersji wegetariańskiej, a nawet wegańskiej. Dla tych, którzy nie przepadają za bułkami, jest wersja burgera w sałacie.

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers

Burgery wegetariańskie mają dość liczną reprezentację w menu MAX Premium Burgers – to tzw. Zielone Menu. Można zamówić np. Burgera Pikantnego z Cheddarem, BBQ Sandwich – 14,45 zł, w zestawie 20,95 zł, BBQ Sandwich (Wegan) czy Umami Halloumi Burgera (18,45 zł, w zestawie 24,95 zł). Ten ostatni jest ciekawy, bo składają się na niego aż dwa solidne kawałki sycącego cypryjskiego sera Halloumi, podawane są w opiekanej na złoto bułce, z dodatkami podkreślającymi piąty smak – piklowaną czerwoną cebulą, świeżym pomidorem i unikatowym sosem Umami na bazie majonezu truflowego według przepisu MAX Premium Burgers.

Wegetarianie mogą też zamówić Wege Nuggetsy (10,45 zł, w zestawie 17,95 zł) z jednym z kilku sosów do wyboru. Te nuggetsy bezbłędnie odtwarzają smak kurczaka i niejeden klient myśli, że dostał przez pomyłkę zwykłe nuggetsy zamiast wege.

MAX Premium Burgers postawił sobie za cel, by do 2020 r. co drugi sprzedawany przez sieć burger był w wersji innej niż ta z czerwonym mięsem.

 

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers. Umami Halloumi Burger

Mimo, iż wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie burgera w towarzystwie innym niż frytki (tu mają one formę cienkich i super chrupkich), a ich receptura była opracowywana przez kilka lat przez Jonasa Mårtenssona, szefa kuchni sieci), w MAX Premium Burgers dostępne są również dodatki dla osób dbających o linię, m.in. marchewki czy sałatki. Kanapkę można zjeść także z takimi dodatkami, jak frytki w sosie serowym, piklowane papryczki jalapeño i pikantne serowe kulki.

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers. Umami Halloumi Burger (18,45 zł, w zestawie 24,95 zł)

Dla klientów poszukujących nowych doznań smakowych, MAX Premium Burgers ma linię Umami, która charakteryzuje się ciekawym łączeniem smaków i poszukiwaniem tego piątego, czyli Umami. Każdy z tych burgerów jest złożony z piklowanej czerwonej cebuli, świeżego pomidora i sosu Umami według przepisu sieci na bazie majonezu truflowego. Wśród tych burgerów są: Grand Deluxe Umami Burger z Bekonem i Grand Deluxe Umami Halloumi Burger (18,45 zł, w zestawie 24,95 zł).

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers. Shake Premium karmelowe espresso (9,95 zł)

W sieci MAX napijemy się napojów gazowanych, wody, soków, piwa, mrożonej herbaty, kawy czy herbaty, ale ciekawą alternatywą są też Shake’i Premium. Do wyboru są smaki: truskawkowy, karmelowe espresso, czekoladowy, waniliowy oraz truskawkowy i waniliowy w wersji dla dzieci.

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers. Grand Deluxe Kurczak Burger Pikantny (17,45 zł, w zestawie 23,95 zł)

Dla dzieci MAX ma zestawy dziecięce (wszystkie za 11,95 zł) z Hamburgerem, Hamburgerem z serem, Kurczak Burgerem Junior, wege nuggetsami albo klasycznymi nuggetsami. W każdym zestawie jest niespodzianka – teraz to zestaw szkolny z kultowymi Muminkami.

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers. Zestawy szkolne z Muminkami, dodawane do zestawów dla dzieci

MAX Premium Burgers chwali się swoim podejściem do środowiska. Firma usuwa dwutlenek węgla, który już został wyemitowany do atmosfery, sadząc drzewa, które absorbują więcej CO2 z atmosfery niż całkowite emisje będące wynikiem produkcji burgerów. Dodatkowo jako pierwsza na świecie sieć restauracji szybkiej obsługi, MAX wprowadził oznakowanie informujące o wpływie swoich produktów na środowisko.

Świętochłowice: Restauracja MAX Premium Burgers

Listopad 2018 r.

Restauracja Max Premium Burgers,

Świętochłowice, ul. Żołnierska 33 (przy zjeździe z Drogowej Trasy Średnicowej)

czynne: codziennie w godz. 9 rano -2 w nocy

Profil Max Premium Burgers na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

Strona internetowa Max Premium Burgers [KLIKNIJ TUTAJ]

Komentarze

  • Silesia Smakuje » Świętochłowice: W MAX Premium Burgers można zamówić jedzenie w automacie albo nie wychodząc z auta:

    […] Świętochłowice: Przy DTŚ powstała pierwsza w woj. śląskim restauracja MAX Premium Burgers […]

  • Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.