Sosnowiec: Talio Pitalio powiększyło lokal i poszerza menu

Talio Pitalio serwujące autorskie hot-dogi zadomowiło się w podcieniach sosnowieckiej katedry przy ulicy Kościelnej w 2016 roku. Lokal był niewielki i bułkę z kiełbaską i dodatkami na miejscu zjeść mogły najwyżej cztery osoby. Szybko więc okazało się, że jest zdecydowanie za ciasno, ale niedawno znalazło się rozwiązanie.

Nowa odsłona Talio Pitalio w Sosnowcu.

Zanim jeszcze przy ulicy Kościelnej w Sosnowcu powstało bistro z hot-dogami, otworzyła się tu cukiernia Caffetedra. Potem pojawiła się lodziarnia Lodowato oraz Kroyone, serwujące chipsy z ziemniaków. Dziś nie ma już Caffeterdy, a dwa pozostałe lokale działają sezonowo od wiosny do jesieni.

Talio Pitalio w podcieniach Katedry otworzyło się w sierpniu 2016 r. W styczniu 2019 r. przeniosło się do lokalu obok.

Andrzej Kowalski, właściciel Talio Pitalio postanowił zagospodarować i przenieść się do lokalu po cukierni. Nie zrezygnował jednak z dotychczasowej siedziby swojego baru i w przyszłości planuje je połączyć.

– Nasze nowe miejsce ma ten atut, że jest ponad dwa razy większe niż wcześniejsza lokalizacja. Dzieli je tylko jedna ściana, więc stali klienci bez problemu powinni do nas trafić. Atutem jest więcej miejsca na stoliki, teraz już śmiało można do nas przyjść i usiąść z grupą przyjaciół – mówi Andrzej.

Nowe wnętrze Talio Pitalio w Sosnowcu.

W lokalu zwiększyła się nie tylko liczba miejsc, ale także pozycji w menu. Do hot-dogów, jak zwykle, serwuje się napoje, ale także kawę. Będą też sałatki, nuggetsy z polędwiczek, stripsy i nachosy.

– Wiemy, że wkrótce w centrum Sosnowca planuje się otworzyć restauracja KFC. Musimy być pierwsi z naszą nową ofertą – żartuje właściciel.

Do wiosny Talio Pitalio chce wprowadzić trzy nowe hot-dogi.

– Pierwszy będziemy testować na początku lutego. Będzie to hot-dog z pastrami, czyli z mostka wołowego. To będzie wykwintna propozycja i prawdopodobnie najdroższa w naszej ofercie. Druga planowana nowość to bułka z kiełbasą i topionym serem cheddar, a trzeci nowy dodatek do chrupiący bekon – wylicza.

Do menu Talio Pitalio w Sosnowcu będą wskakiwać kolejne nowości.

Trwają również testy związane z propozycją dla wegan, którzy coraz częściej pytają, co mogą zjeść w bistro. Najpierw w lokalu trzeba będzie zamontować osobny grill, żeby to było faktycznie danie wegańskie.

– Szukamy też sposobu, bo żadne produkty z tofu czy innych wegańskich składników się nie sprawdziły. Nie chcemy wsadzać do bułki po prostu grillowanych warzyw, bo to już nie będzie nasz autorski hot-dog tylko kanapka na ciepło. Uważam, że prawdziwego hot-doga można poznać po tym, że zaczyna i kończy się kiełbaską – uśmiecha się Andrzej.

Sława hot dogów z Talio Pitalio wykroczyła poza Sosnowiec.

Luty 2019 r.

Talio Pitalio
Kościelna 1, Sosnowiec
czynne: pn-czw 11-21, pt-sb 11-22

płatność: gotówką, kartą płatniczą
profil lokalu na Fb [kliknij tutaj]

 

 

 

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.