Katowice: Ważne Miejsce przy Mikołowskiej. Kawiarnia społeczna, bistro i pokój ciemności

W kamienicy u zbiegu Mikołowskiej, Poniatowskiego i Barbary od października 2018 r. działa Ważne Miejsce, kawiarnia społeczna, w której można zjeść też coś wytrawnego i wegańskiego. A na piętrze istnieje coś, czego nie ma w okolicy:-)

Katowice: Ważne Miejsce

Z zewnątrz tak nie wygląda, ale w środku jest przestronnie, jasno i kolorowo. Można tu usiąść w fotelu ze filiżanką kawy (od 5,5 do 9 zł) z bielskiej palarni kawy We Coffee i wypiekanym na miejscu ciastem (7 zł) albo popracować na komputerze, bo przy każdym stoliku jest specjalna kostka, umożliwiająca podpięcie sprzętu.

Katowice: Ważne Miejsce

Katowice: Ważne Miejsce

Katowice: Ważne Miejsce

Na większy apetyt są całkiem spore kanapki (11 zł) – np. z pastą jajeczną czy plastrami gotowanego buraka, a na całkiem spory apetyt – ważne talerze w rozmiarze zwykłym (12 zł) albo XXL (22 zł). Ważne talerze to porcje różnorodnych past (np. jajeczną, daktylową, wegańską) z wypiekanym na miejscu pieczywem, serami, wędlinami, smakowymi masełkami, warzywami, piklami. Są też wersje wege ważnych talerzy. To fajna opcja np. na lunch.
Na ciepło na razie są zupy dnia. My załapaliśmy się na krem z pomidorów (8 zł).
Wieczorami można się napić piwa czy wina, także grzanego.

Katowice: Ważne Miejsce

Ważne Miejsce to również miejsce spotkań i rozmów na przeróżne tematy: gościł tu psi behawiorysta, były lekcje profesjonalnego make-upu, wykład o medycznym zastosowaniu marihuany i muzyka filmowa na żywo.

Katowice: Ważne Miejsce

Odwiedzając Mikołowską 44 warto zarezerwować sobie więcej wolnego czasu. Na piętrze znajduje się Tajemnica Ciemności. Po całkowicie zaciemnionych przestrzeniach, które do końca pozostają niespodzianką, oprowadzają niewidomi edukatorzy. To lekcja empatii oraz unikatowa szansa ożywienia innych zmysłów niż wzrok.
Ważne Miejsce jest otwarte codziennie. Tajemnicę Ciemności również można zwiedzać codziennie. Pierwsze wejście o 10:00, ostatnie – 18:00. Obowiązują bilety wstępu – normalny 28 zł, ulgowy 22 zł.

Katowice: Ważne Miejsce

W styczniu 2019 r. Ważne Miejsce zmieniło nieco swoje menu, przybyła np. jajecznica (bo Ważne Miejsce jest czynne w dni powszednie od 8 rano, więc można tu wpaść też na śniadanie). Jajecznica z jednym dodatkiem kosztuje 7 zł, a jajecznica Moniki, z aż pięcioma dodatkami – 12 zł.

Katowice: Ważne Miejsce. Krem z pomidorów

Przybyło też wersji kanapek, i teraz można sobie zażyczyć np. z grillowanymi warzywami i sałatą, z wegańskim burakiem, z pastą Ale jaja!, z siekanym kotletem, z pieczonym mięsem albo z łososiem.

Katowice: Ważne Miejsce. Ważny Talerz w wersji XXL, opcja klasyka

Katowice: Ważne Miejsce. Ważny talerz w wersji zwykłej, opcja wege

Katowice: Ważne Miejsce. Kanapka Prawdziwy Burak z pieczonym burakiem, serem feta, rukolą, kiełkami lucerny, sałatą i sosem miodowo-balsamicznym i masłem

Katowice: Ważne Miejsce. Kanapka z pastą jajeczną

Listopad 2018 r.

Ważne Miejsce,

Katowice, ul. Mikołowska 44

czynne: pon.-pt. 8-20, sob-niedz. 9-20

https://waznemiejsce.pl/

https://www.facebook.com/wazne.miejsce/

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.