Sosnowiec: Cesarska ma CyberTap – piwo nalewasz sobie sam

Multitap Cesarska w Sosnowcu zlikwidował bar z dwunastoma kranami z piwem i z nowym rokiem zainstalował CyberTap – samoobsługowy system nalewania piwa. Osiemnaście rodzajów piw kraftowych oraz dwa wina – białe i czerwone – goście Cesarskiej mogą sobie teraz nalać sami. Jak to działa?

CyberTap Cesarska w Sosnowcu. Fot. Silesia Smakuje

Do korzystania z CyberTap potrzebna jest karta, którą można kupić na barze. Karta kosztuje 3 zł, ale przy pierwszym doładowaniu za minimum 50 zł – goście otrzymują ją gratis. Kartę można doładować na dowolną sumę, można to zrobić wielokrotnie. Służy ona wyłącznie do płacenia za piwo i wino w Cyber Tap – za pizzę płacimy tradycyjnie: gotówką lub zwykłą kartą płatniczą.

CyberTap Cesarska w Sosnowcu. Fot. Silesia Smakuje

CyberTap to ściana z dwudziestoma kranami. Na ekranach nad kranami wyświetlają się informacje o nazwie browaru i piwa, stylu piwa, zawartości alkoholu, goryczy, słodyczy, kwaśności oraz cenie za 100 ml. Jest też wizerunek zalecanego szkła.

CyberTap Cesarska w Sosnowcu. Fot. Silesia Smakuje

Na regale obok stoją różne rodzaje czystego szkła. Wybieramy zalecane szkło (albo takie jak lubimy). Pijąc kolejne piwa, możemy brać z regału czyste szkło lub opłukać je w specjalnym miejscu pod kranami.

CyberTap w Cesarska w Sosnowcu. Fot. Silesia Smakuje

Jak nalać piwno? Przykładamy kartę do czytnika zbliżeniowego pod ekranem. Ukazuje się nam informacja o tym, ile środków mamy na karcie. Podstawiamy szkło pod kran i nalewamy tyle, ile chcemy. Możemy nalać już nawet 10 ml, żeby spróbować sobie piwa. Jeśli uznamy, że to piwo wybieramy, ponownie przykładamy kartę do czytnika i nalewamy tyle, ile chcemy. Możemy też od razu nalać całą pojemność albo po kolei próbować sobie niewielkich ilości różnych piw.

Tak działa CyberTap w Cesarskiej – goście sami nalewają sobie piwo. Fot. Cesarska

Nowość w Cesarskiej to nie tylko CyberTap…

CyberTap Cesarska w Sosnowcu. Fot. Silesia Smakuje

Z pomieszczenia obok pubu wyprowadził się Zapiekarnik, a w jego miejscu Cesarska uruchomiła piec do pizzy. Pizzę zamawiamy w barze, tam płacimy i stamtąd odbieramy.

CyberTap Cesarska w Sosnowcu. Fot. Silesia Smakuje

W menu Cesarskiej znajduje się dziesięć pizz i trzy foccacie, napoje zimne i ciepłe, włoskie wina sprzedawane na butelki. Są też dwa wina lane na kranach.

Menu Cesarska w Sosnowcu. Fot. Silesia Smakuje

Pizzę w Cesarska zamawiamy na barze. Fot. Silesia Smakuje

CyberTap Cesarska w Sosnowcu. Fot. Silesia Smakuje

Styczeń 2020 r.

Cesarska
ul. 3 Maja 7, Sosnowiec
czynne: niedziela-czwartek: 15-00, w piątki i soboty: 15-01
płatność: gotówką, kartą
profil Cesarska na Facebook [kliknij tutaj]

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.