Katowice: Powstało pierwsze w mieście bezglutenowe bistro Montina

Uwaga! Bistro Montina 27.02 2015 r. wyprowadziło się z lokalu przy Mariackiej 33. Obecnie działa przy ul. Kamiennej 7 w Katowicach.

Coraz więcej restauracji zaczyna zauważać osoby na diecie bezglutenowej, oferując im przynajmniej pojedyncze dania. Tymczasem katowickie bistro Montina poszło dalej, i już z założenia przygotowuje w 100 proc. posiłki niezawierające glutenu. Montina otwarła się 29 sierpnia przy ul. Mariackiej 33 (odcinek deptaka bliżej Kościoła Mariackiego). Prowadzą ją Magda i Maja (jest na diecie bezglutenowej), a pomaga im kucharz Mateusz. Codziennie bistro oferuje inne dania, w tym w opcji wegetariańskiej i wegańskiej.

Katowice: Bistro Montina

Katowice: W tej kamienicy jest Bistro Montina

Bistro Montina jest dosyć spore, ma główną salę z kilkoma dużymi stolikami, kącik z kanapą i miejscem, gdzie mogą się pobawić dzieci oraz salę z barem, gdzie można również przycupnąć na wysokich krzesłach, by zjeść coś na szybko. Wszystko urządzone a la IKEA, bez zadęcia, ale sympatycznie.

Katowice: Bistro Montina

Katowice: Bistro Montina

 

Katowice: Bistro Montina

Katowice: Bistro Montina

 

Katowice: Bistro Montina

Katowice: Bistro Montina. Kącik dla dzieci

Ponieważ to bistro, jedzenie zamawia się przy barze, choć możemy za to liczyć na przyniesienie posiłku do stolika. Ceny w Montinie są dość wysokie, ale trzeba pamiętać, że bezglutenowe produkty spożywcze są droższe od zwykłych. W stałej ofercie Montiny są m.in. pizze bezglutenowe (32 cm): Margerita (27 zł), Funghi (30 zł) i Verde (wegańska, 30 zł). Można też liczyć na dobry wybór słodkości, bo dostępne są tu zarówno rozmaite ciasteczka (np. takie bez mleka, jajek, cukru, soi, drożdży, pszenicy i tłuszczy utwardzonych), jak i też całkiem zaawansowane desery, np. tiramisu z mlekiem kokosowym (15 zł), ciasto kruche ze śliwkami (10 zł) czy czekoladowe z wiśniami (10 zł). Przed południem można też coś tu zjeść, np. na drugie śniadanie Tosty z indykiem/tofu i sałatką czy Panini zapiekane z wędzonym tofu/mozzarellą/indykiem, pomidorem i rukolą.

Katowice: Bistro Montina

Katowice: Bistro Montina. Lodówka z deserami

Menu dnia zmienia się oczywiście praktycznie codziennie, ale by dać Wam próbkę tego, co wymyślają Magda, Maja i Mateusz (swoją drogą idealne zgranie imion z nazwą bistro;-) publikujemy menu z pierwszego dnia: Zupy: krem z marchwi i imbiru (wegański, 10 zł), rosół pavese z grzanką i jajkiem (10 zł). Dania obiadowe: falafel z marokańską sałatką tabouleh i chlebkiem naan (26 zł), kurczak saute z ryżem i sałatką z roszponki (25 zł). Do tego też naleśniki na słodko (10 zł 2 sztuki). Dania obiadowe są dostępne od godz. 13.00.

Katowice: Bistro Montina

Katowice: Bistro Montina. Krem z marchwi i imbiru

 

Katowice: Bistro Montina

Katowice: Bistro Montina. Naleśnik z marmoladą i bitą śmietaną

Ponieważ Magda jest coffemasterem i przez kilka lat pracowała w kawiarni w Anglii, nie mogłoby w Montinie zabraknąć dobrej kawy, dostępnej z mlekiem krowim, kozim lub roślinnym. Można się tu też napić herbaty organicznej, soku owocowego czy innych napojów. Gdy dziewczyny dostaną koncesję, planują też piwo bezglutenowe.

Katowice: Bistro Montina

Katowice: Bistro Montina. Menu z napojami

 

Katowice: Bistro Montina

Katowice: Bistro Montina. Duże cappuccino

Montina jest miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi. Ma nie tylko kącik z zabawkami, ale też przewijak w toalecie oraz podgrzewacz i inne dziecięce akcesoria. Można tu płacić kartą.

 

Montina Bistro Bezglutenowe,

Katowice, ul. Mariacka 33,

czynne: pon.-pt. 10.00-18.00, sob.-niedz. 14.00-20.00,

https://www.facebook.com/glutenfreebistromontina

 

 

 

Komentarze

  • Silesia Smakuje » Święta, sylwester, Nowy Rok, Trzech Króli – sprawdź, jak są czynne lokale:

    […] http://silesiasmakuje.pl/katowice-powstalo-pierwsze-w-miescie-bezglutenowe-bistro-montina/ […]

  • Klub Natura Art:

    U nas też jest bardzo duży wybór dań bezglutenowych – Zapraszamy !

  • Montina:

    Obecnie znajdujemy sie na ul. Kamiennej 7 w Katowicach, obok Laser Hause. tel 799 257 282. Zapraszamy!

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.