Katowice: piekarnio-kawiarnia Lokal Bakery już otwarta!

W sobotę (3 stycznia) rano wystartowała Lokal Bakery – piekarnio-kawiarnia mieszcząca się w sercu Koszutki, przy Misjonarzy Oblatów. Oferuje pieczywo wytwarzane na miejscu, na zakwasie pszennym z dodatkiem mąki grahamki i tutaj także wypiekane. W wiklinowych koszykach na klientów czekają m.in. chleb 5 zł, chleb z czarnuszką 6 zł, chleb z oliwkami i orzechami włoskimi 7 zł, bagietki – tradycyjna i francuska 4 i 4,5 zł.

DSC01757

Lokal Bakery na słodko.

Są też słodkie wypieki: brioche z nadzieniem – pralinami migdałowymi, z cukrem, czekoladą 4,5 zł, pain aux raisins 4,5 zł, pain au cinnamon. Kawy kosztują od 4 zł za espresso do 8 zł za latte – serwują kawę z palarni Mokxa w Lyon. To miło, bo wychodzi, że na kawę plus coś słodkiego wystarczy 8 zł, co zdecydowanie zachęca do częstych wizyt. Lubimy takie przyjazne ceny! 

DSC01770

Wnętrze nowego lokalu na Koszutce.

W Lokal Bakery można usiąść przy dwuosobowych stolikach lub przy dużym wspólnym drewnianym stole. Są też miejsca przy szybie –  z widokiem na Koszutkę. 

DSC01762

Kawa plus coś słodkiego zmieścimy się w 10 zł.

W Lokal Bakery serwują też herbatę Mariage Freres – 7 zł za 300 ml w dzbanku, a do wyboru m.in. French Breakfast, Jasmin Mandarin, Rouge Bourbon. Są też: John Lemon 7,5 zł, Yerbata 7,5 zł, napoje gazowane 4 zł, wody mineralne 4 zł.

DSC01765

Lokal Bakery jest czynne cały tydzień.

Jak powiedziała nam Aleksandra Misiek, właścicielka i pomysłodawczyni Lokal Bakery, w połowie stycznia Lokal Bakery chce ruszyć ze śniadaniami oraz kanapkami przygotowywanymi na bazie wypiekanych przez LB chlebów.

DSC01774

Ola Misiek, właścicielka Lokal Bakery.

Lokal Bakery, ul. Misjonarzy Oblatów 29, Katowice, czynne pn.-pt. 7.30-18, sb.-nd. 8.30-17, płatność gotówką.

DSC01758

Pieczywo wypiekane jest w Lokal Bakery przez cały dzień.

Komentarze

  • Balbina:

    troche to az za bardzo przypomina krakowska i warszawska Charlotte…

  • Barbie:

    Ceny całe szczęście jednak niższe niż w Charlotte ;))))

  • prawdziwa-kawa.pl:

    A i kawa pyszna 🙂 Sprawdziliśmy!

  • Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.