Katowice: La Petite Bretagne – nowy lokal z naleśnikami po bretońsku

Uwaga! Naleśnikarnia zmieniła lokalizację na ul. Teatralną 10, też w Katowicach.

Więcej o nowym lokalu tu:

Katowice: Naleśnikarnia La Petite Bretagne ma nowy adres

Przy Stawowej 3, w bramie, od połowy grudnia działa naleśnikarnia serwująca francuskie naleśniki robione według oryginalnej bretońskiej receptury. Barbara, właścicielka lokalu, zakochała się w nich podczas rowerowych wypraw po Bretanii.

Naleśnikarnia La Petite Bretagne przy Stawowej w Katowicach.

Po bretońsku to my znamy fasolkę, prawda? 🙂 Co ciekawe, podobno fasolce po bretońsku w samej Bretanii nie słyszano. Głośno jest za to o naleśnikach, które są tam – i w całej Francji – jednym z najpopularniejszych fast foodów. Jednak ”fast” używamy tu w sensie szybkiego wykonania i przystępnej ceny, a nie wysokiego przetworzenia i niskiej jakości.

Naleśniki po bretońsku w La Petite Bretagne.

Jak opowiada nam Barbara, właścicielka La Petite Bretagne, naleśniki jedzone na miejscu, we francuskich miasteczkach są obłędne. Wie co mówi, bo we Francji bywała wielokrotnie przemierzając ją na rowerze wraz z rodziną. Zamarzyła o tym, żeby przenieść te smaki do Katowic.

Naleśniki po bretońsku, czyli np. z cukrem i cytryną.

Jakie naleśniki zjemy w La Petite Bretagne? Takie, jak podają w Bretanii. Przede wszystkim w dwóch wersjach ciasta: Crepes – naleśniki z mąki pszennej, słodkie oraz Galettes de sarrasin – naleśniki wytrawne (gryczane). Smażone są na świeżo, na maśle, cienkie i o chrupiących brzegach.

Naleśniki w La Petite Bretagne smażone są na maśle.

Naleśniki słodkie serwowane są po bretońsku, a więc np. z masłem solonym 6,5 zł albo z cukrem i sokiem z cytryny 7,5 zł. Polecamy spróbować. Ciekawym nadzieniem jest również biały twarożek z prażonymi płatkami migdałów 11,5 zł.

La Petite Bretagne w Katowicach.

Naleśniki wytrawne to m.in. naleśniki z białą kiełbasą 15,5 zł – kiełbasa pochodzi od zaufanego rzeźnika. Z szynką i serem Gruyere 12,5 zł. Jest też wersja z szynką, serem Gruyere i jajkiem 13,5 zł oraz ze szpinakiem i serem feta.

Francuski przysmak – wafelek z naleśnika.

W La Petite Bretagne zjecie też francuską słodką przekąskę – wafelki z naleśnika – bardzo kruche, maślane oraz napijecie się bretońskiej herbaty.

Możecie poznawać to miejsce. Wcześniej przy Stawowej 3 mieściły się Naleśniki Francuskie.

Myślimy też sobie, że jeśli zaciekawił Was temat turystyki rowerowej po Francji – możecie przy naleśniku wypytać właścicielkę lokalu o szczegóły. My dowiedzieliśmy się bardzo dużo i mamy już pomysł na wycieczkę do… Na razie bardzo lokalnie 🙂

La Petite Bretagne szukajcie w bramie kamienicy przy Stawowej 3.

Styczeń 2017 r.

La Petite Bretagne,
Stawowa 3, Katowice
czynne: pon.-pt. 10-19, sob. 11-16
profil La Petite Bretagne na Facebooku [kliknij tutaj]

Komentarze

 • Bea:

  Rzeczywiście pyszne, jadłam i polecam. Pani właścicielka wyczaruje na waszych oczach te cudeńka, i jeszcze uraczy opowieściami z mało chyba znanej u nas Bretanii:-) Nie zapomnijcie o herbacie. Tanio, smacznie i z sercem. Koniecznie spróbujcie!

 • Silesia Smakuje » Katowice: Naleśnikarnia La Petit Bretagne ma nowy adres:

  […] La Petite Bretagne powstało z miłości do francuskiej Bretanii i pochodzących stamtąd naleśników. O właścicielce naleśnikarni Basi, jej rowerowych podróżach i pomyśle na lokalu pisaliśmy tu: La Petit Bretange – nowy lokal z naleśnikami po bretońsku […]

 • Monika:

  Dzień dobry

  zmienili lokalizację:) warto dodać tę informację

  • KasiaH:

   Już zmienione. Dziękujemy za czujność:-)

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.