Katowice: Naleśnikarnia La Petite Bretagne ma nowy adres

Naleśnikarnia La Petite Bretagne w pierwszej połowie listopada przeniosła się z lokalu w bramie przy Stawowej na Teatralną 10. W nowej lokalizacji jest dużo więcej przestrzeni – można się wygodnie rozsiąść przy stolikach. Znalazło się też miejsce na wygodny fotel i ekspres do kawy.

La Petite Bretagne przy Teatralnej 10 w Katowicach.

La Petite Bretagne powstało z miłości do francuskiej Bretanii i pochodzących stamtąd naleśników. O właścicielce naleśnikarni Basi, jej rowerowych podróżach i pomyśle na lokalu pisaliśmy tu: La Petit Bretange – nowy lokal z naleśnikami po bretońsku

Naleśnikarnia La Petite Bretagne przy Teatralnej 10 w Katowicach

Naleśnikarnia przy Stawowej cieszyła się popularnością, ale miejsca starczyło tam na dwa niewielkie stoliczki. Pojawił się pomysł, żeby znaleźć większe pomieszczenie. Wybór padł na lokal przy Teatralnej 10.

La Petite Bretagne w nowej lokalizacji.

Znalazło się w nim miejsce na wygodny duży stół, ławę, a przy mniejsze stoliczki oraz blat, przy którym siada się na wysokich krzesłach. Zmieścił się też piękny IKEA-ński fotel w liście.

Barwy ścian i dodatki dekoracyjne nawiązują do kolorów Bretanii. Ukłonem w stronę tego regionu w północno-zachodniej Francji są nawet kwiaty – paprocie, które występują licznie w tamtych rejonach.

Basia, właścicielka naleśnikarni La Petite Bretagne i jej syn Adam – zapraszają.

Kuchnia La Petite Bretagne pracuje na francuskich i bretońskich produktach. Naleśnikarnia serwuje naleśniki słodkie i wytrawny – i właśnie te wytrawne powstają z mąki gryczanej Ble Noir z małego młyna w Bretanii. Do naleśników używa się tu również francuskich: marmolady, kremu kasztanowego, czy serka koziego.

W La Petite Bretagne pracują na bretońskich i francuskich produktach. Na zdjęciu: dentelle, krem kasztanowy, francuskie marmolada i sól.

Słodkie naleśniki kosztują od 6,5 zł do 11,5 zł. Jak przekonuje nas właścicielka La Petite Bretagne, przygodę z francuskimi naleśnikami w wersji słodkiej należy zacząć od naleśnika z cukrem i sokiem z cytryny.

Wytrawny naleśnik z kozim twarożkiem i pomarańczową marmoladą w La Petite Bretagne.

Jeśli chodzi o naleśniki wytrawne, kosztują od 13,5 do 19,5 zł. Do tych droższych należy właśnie naleśnik z mąki gryczanej z kozią roladką twarogową i marmoladą pomarańczową – fajne połączenie smakowe, warto spróbować. W menu są również m.in. naleśniki z szynką, serem Gruyere i jajkiem czy serem Brie i konfiturą cebulową.

W La Petite Bretagne również zjeść Dentelle – oryginalne ciasteczko, będące tak naprawdę supercienkim i chrupiącym maślanym naleśnikiem. Jego historia nierozerwalnie związana jest z Bretanią. Ciasteczko kosztuje 2,5 zł.

Bretońska cola w La Petite Bretagne.

W La Petite Bretagne napijecie się również herbat marki Baronny’s z serii Celtyckiej i Bretońskiej – herbaty mają w sobie naturalne dodatkami charakterystyczne dla tamtego regionu takie jak miód, karmel, cydr, jabłko, gruszka, migdały, gryka. Cena herbaty to 8,5 zł. Jest też bretońska cola 🙂

Listopad 2017 r.

Naleśnikarnia La Petite Bretagne
ul. Teatralna 10, Katowice
czynne: codziennie 11-19
płatność: gotówką/kartą
profil lokalu na Facebooku [kliknij tutaj]

 

Komentarze

  • Silesia Smakuje » Katowice: La Petite Bretagne – nowy lokal z naleśnikami po bretońsku:

    […] Katowice: Naleśnikarnia La Petite Bretagne ma nowy adres […]

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.