Katowice: Hospoda – piwo i syr

Dla tych, którzy noszą opcję czeską nie tylko w sercu, ale i kubeczkach smakowych przy ul. Gliwickiej 6/1 działa Hospoda. Można się tam napić świetnego czeskiego piwa.

Najnowszy nabytek do bogatej oferty to piwo butelkowe: Black Hill z browaru Cerna Hora. Jak podaje Hospoda, specjalne „řezané” piwo zostało przygotowane z piw Kvasar i Granát. Zawiera wyciąg z roślin leczniczych m.in. goryczki, lukrecji, olejku cynamonowego, gałki muszkatołowej. Ma wyczuwalne nuty imbirowe, pozostawia piernikowy posmak. Jest idealne na zimę.

W Hospodzie można też napić się piw lanych: Rychtar, Pater, Chlumecky Vit, Kozel Cerny oraz kilku rodzajów Pilsnera Uruquella.

Picture 9

W menu znajdziemy m.in. zupę czosnkową 5 zł, smażony syr z frytkami i tatarską omacką 13 zł, olomucke tvarużky z frytkami i tatarską omacką 13 zł.

Picture 11

Dowiedzieliśmy się, że klienci najchętniej wybierają smażony syr oraz knedliki z gulaszem hovezi (wołowym) 14 zł, a koniecznie należy skosztować: hermelina – sera pleśniowego w zalewie olejowej z papryczką peperoni i cebulką 9 zł oraz utopenca – serdelków marynowanych w zalewie octowej 5 zł.

Picture 10

Hospoda,

ul. Gliwicka 6/1, Katowice

czynne: pon-pt, niedz.: 15.00-00.00
sob: 15.0 -02.00

www.hospoda.pl

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.