Katowice: Nowy Old Cuban Cocktail Bar to pierwszy taki lokal w Polsce

Old Cuban to nowy cocktail bar, działający przy Wojewódzkiej 26a (tuż przy przejściu podziemnym) od 16 stycznia 2015 r. Przyciąga wzrok znakiem nietoperza oraz ciekawym, karaibskim wystrojem wnętrza. No i przebogatą zawartością baru. To pierwszy w Polsce lokal dedykowany marce Bacardi.

Katowice: Old Cuban Coctail Bar

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar

Jego właścicielem jest Ryszard Maciejewski, barman z wieloletnim doświadczeniem, prowadzący szkołę barmanów (nad Old Cuban), ambasador marki Bacardi w Polsce. Ryszard pochodzi z Katowic, ale obecnie mieszka w Mikołowie. Jest prawdziwą kopalnią wiedzy o alkoholach:-)

Katowice: Old Cuban Coctail Bar

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar. Ryszard Maciejewski

Lokal przypomina nieco klimat z Piratów z Karaibów. Za stoliki służą skrzynki po rumie, dużo tu drewna (jeszcze nim nawet pachnie w środku), a przy ścianach są wygodne, choć nieduże i sprzyjające raczej integracji niż oddzieleniu się od innych loże. Ale i tak najlepsze miejsca są przy barze, skąd można obserwować zręczne ręce barmanów:-)

Katowice: Old Cuban Coctail Bar

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar

 

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar

To miejsce, w którym oczywiście rządzą koktajle. W stałym menu jest ich 58. Są przygotowywane przez doświadczonych barmanów (Ryszarda, Jacka i Bartosza) według dobrych zasad barmańskich, np. lód do drinków kruszy się tu ręcznie, najpierw wkładając go do płóciennego woreczka i uderzając weń tłuczkiem:-) Oczywiście rządzi tu rum Bacardi i drinki na jego bazie, ale są również inne alkohole, np. tequila, gin, mezcal.

Katowice: Old Cuban Coctail Bar

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar

Nazwa lokalu pochodzi od słynnego drinka Old Cuban, który oczywiście w katowickim lokalu jest sztandarowym napojem (13 zł). Drinki na bazie Bacardi kosztują od 12 do 14 zł. My spróbowaliśmy właśnie Old Cuban i Mai-Tai. Wymiatają. Szczególnie widowiskowy jest Mai-Tai, podawany w kubku z wizerunkiem maski południowoamerykańskiej, świeżą miętą oraz kruszonym lodem.

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar. Koktajl Mai-Tai

 

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar. Koktajl Old Cuban

Są też koktajle na bazie whisky, Martini, Bombay Sapphire, Grey Goose, koniaku oraz shoty Bacardi. Plus oczywiście szeroki wachlarz czystych alkoholi. Jeśli do Old Cuban udajemy się większą grupą, można zamówić party zestawy (od 80 do 230 zł), w których skład wchodzą różne alkohole lub dzbany drinków.

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar

Katowice: Old Cuban Cocktail Bar. Barman Jacek przygotowuje Old Cubana

W weeekendy są organizowane dni tematyczne, np. w pierwszy weekend otwarcia rządzą bąbelki, czyli drinki z dodatkiem alkoholi z bąbelkami, np. prosecco. Są one w promocyjnej cenie.

Dla abstynentów też się coś znajdzie, na czele z napojami gazowanymi i niegazowanymi, kawą i herbatą.

 

Old Cuban Cocktail Bar,

Katowice, ul. Wojewódzka 26a,

czynne: pon.-czw. od 13.00 do ostatniego klienta, pt., sob. od 16.00 do oporu,

https://www.facebook.com/OldCubanKatowice?fref=ts

 

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.