Katowice: Kawiarnia Miss Cupcake już działa przy Staromiejskiej

Miss Cupcake, kawiarnia specjalizująca się w babeczkach, czyli cupcake’ach, w końcu ma stałą siedzibę. Wcześniej mieściła się przy ul. Sokolskiej, ale musiała opuścić ten lokal i przez wiele miesięcy pozostawała bezdomna. Magda Kir, właścicielka Miss Cupcake, oczywiście nie zawiesiła działalności na kołku, tylko produkowała babeczki, torty i ciasta, sprzedając je m.in. na Przystanku Śniadanie. Remont lokalu w bramie przy Staromiejskiej trwał aż 9 miesięcy. – Jak ciąża – śmieje się Magda. W końcu udało się otworzyć Miss Cupcake w sobotę 24 stycznia 2015 r.

Katowice: Miss Cupcake

Katowice: Miss Cupcake

Wnętrze nowej Miss Cupcake nie jest wielkie, to kameralna kawiarnia, z ośmioma zaledwie stolikami. Jest utrzymane w szarościach, z dodatkami białymi i różowymi. Wzrok przyciąga oczywiście witryna, gdzie pysznią się rzędy cupcake’ów oraz rozmaite ciasta.

Katowice: Miss Cupcake

Katowice: Miss Cupcake

Wśród bebeczek są m.in. ze słonym karmelem, tiramisu, z masłem orzechowym, podwójną czekoladą, snickersem i oreo. Z ciast można sobie kąsnąć słynny tort marchewkowy, w tym wersję bezglutenową, sernik banoffee, tartę snickersową, bezglutenowy Czarny Las. Na otwarcie dziewczyny zrobiły kilkaset cupcake’ów. Wszystkie cupcake’i kosztują 6 zł, można je też wziąć na wynos. Ciasta – 7 zł.

Katowice: Miss Cupcake

Katowice: Miss Cupcake

Na ścianie wisi menu babeczkowe, gdzie można zobaczyć, jakie cupcake’i będą w ofercie każdego dnia tygodnia. Menu „napojowe” też wisi na ścianie, ale w wersji pisanej na czarnej tablicy.

Katowice: Miss Cupcake

Katowice: Miss Cupcake. Wejście do lokalu od wewnętrznej strony

W karcie napojów Miss Cupcake można oczywiście znaleźć kawę (od 5 zł za espresso p o 8 zł za latte), również kawę zbożową (4 zł), kakao czy herbatę. Uwagę zwracają ciekawe smoothites (7 zł), np. z owocowe z pietruszką. Są też lemoniady i napoje John Lemon i Fritzkola (7 zł).

Katowice: Miss Cupcake

Katowice: Miss Cupcake

Lokal jest podzielony na dwie części, nie licząc korytarza. W jednej, głównej, jest bar z witryną i cztery stoliki, w mniejszej, ograniczonej trzema ścianami, dodatkowe trzy stoliki.

Katowice: Miss Cupcake

Katowice: Miss Cupcake

 

Katowice: Miss Cupcake

Katowice: Miss Cupcake

Miss Cupcake,

ul. Staromiejska 10, Katowice

czynne:  pon.-sob. 9.00-20.00, niedz. 10.00-20.00

płatność kartą: tak, WiFi: będzie wkrótce

https://www.facebook.com/pages/Miss-Cupcake/476242879071144

 

Komentarze

 • Alina:

  Byłam, wystrój bardzo ładny, kawa też da radę, ale sztandarowy produkt trochę mnie rozczarował, krem smakuję jak posłodzony serek Philadelphia, a 6 zł to przesada za tak małe ciastko, ale życzę powodzenia.

 • Dzidzia:

  Wow,6zeta super okazja ! Jestem w szoku gdzie średnio ciacho kosztujev3 zł widocznie to jest taki atom !!! Że na te 100 procent ceny warto robić z siebie hipstera

 • Patrycja:

  Miss początkowo była na Sokolskiej i stała klientela wie, że nie musi się reklamować. Fani wrócą. Pozdrawiam i ja też przyjdę 🙂 (pomimo diety, a co)

 • Cukieroholik:

  Pyszne ciasta i super atmosfera. Brakowało takiego miejsca w Katowicach.

 • @Dzidzia:

  Dzidzia: sprawdź skład babeczek za 3zeta;]

 • Silesia Smakuje » Katowice: W Miss Cupcake nie tylko babeczki, ale też bajgle i lody:

  […] Tak pisaliśmy o pierwszym dniu działalności kawiarni Miss Cupcake [KLIKNIJ TUTAJ] […]

 • Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.