Ślązak, Sebastian Składny, wynalazł automatycznego barmana. Maszynę, która sama robi drinki

W naszym kraju rzadko się zdarza, żeby praca dyplomowa na uczelni przerodziła się w produkt, który jest podstawą biznesu. W przypadku Sebastiana Składnego tak się stało.

Projekt inżynierski Sebastiana pomysłem na biznes

Wykładowca na uczelni w Raciborzu podsunął mu pomysł stworzenia automatu do drinków. Sebastian tak świetnie poradził sobie z tym projektem inżynierskim, że dzisiaj, po kilku latach od skończenia studiów, 28-latek zarządza swoją firmą – Barmix sp. z oo. – z siedzibą w Katowicach, która rozwija i produkuje jego wynalazek, czyli automatycznego barmana.

– Szanuję pracę barmanów. Mój Barmix nie ma ambicji, by zastąpić barmanów w barach i restauracjach, które słyną z autorskich drinków – mówi Sebastian. – Barmix ma być pomocą wszędzie tam, gdzie drinki są uzupełnieniem oferty restauracji. Gdzie kelner jednocześnie jest odpowiedzialny za całą obsługę gości, w tym przyjmowanie zamówień, przynoszenie dań z kuchni, przygotowywanie napojów. Nie zawsze wystarcza mu czasu, by wszystkie obowiązki realizować wzorowo. Barmix ma mu w tym pomóc, przynajmniej jeśli chodzi o drinki – uśmiecha się Sebastian.

Poza tym za automatycznego barmana nie trzeba płacić ZUS-u i jest on gotowy do pracy nawet w najbardziej szalonych godzinach dnia.

Specjalny automat dla branży horeca

Firma Składnego opracowała specjalny model Barmixa dla branży horeca. To Barmix Express. Nazwę ma taką nie przez przypadek. To nieduże (szerokość 70 cm, wysokość 57 cm, głębokość 40 cm) eleganckie urządzenie z czarno-srebrną obudową, spokojnie mieszczące się na barze, potrafi przygotować drinka w 15 sekund! Podstawiamy szklankę z lodem, wybieramy numer napoju na panelu i cyk! Maszyna pobiera odpowiednie płyny z butelek podłączonych do niej, miksuje i drink gotowy. Kelner musi już tylko przyozdobić szklankę, dodać rurkę i może ruszać do gościa z gotowym w pół minuty drinkiem, zawsze tej samej jakości i smaku. Barmix Express, którego start sprzedaży był w tym roku, serwuje drinki  już w kilkudziesięciu restauracjach, barach i hotelach.

W sumie automat zrobi aż 50 drinków

W Barmix Express jest zaprogramowanych aż pięć różnych menu z drinkami, w sumie to 50 napojów. W skład menu wchodzą drinki i shoty, z alkoholem i bezalkoholowe. Receptury drinków dla Barmixa przygotowują profesjonalni barmani, którzy dbają o ich wygląd, skład i smak. Automat przygotowuje takie klasyki jak Sex on the beach, Blue Lagoon, Vodka Sunrise, Margarita, Whisky Sour. Urządzenie, dzięki specjalnemu układowi dysz, tworzy kolrowe i eleganckie drinki warstwowe. To jeszcze nie wszystko! W Barmixie można ustawić również pojemność alkoholu, jaką mają zawierać drinki (czyli ich moc). Urządzenie ma też wbudowany czujnik obecności szklanki, który uniemożliwia nalewanie, gdy szkło nie będzie podstawione. Dodatkowo Express liczy też zrobione drinki, więc właściciel restauracji może mieć pełną kontrolę nad ich wydawaniem.

No dobrze, ale co z czyszczeniem, gdy na przykład chcemy ustawić nowe menu drinków? Nie chcemy przecież, by w układzie nalewania był jeszcze smak poprzednich. – To też ekspresowa funkcja – tłumaczy Sebastian Składny. – Mamy specjalny preparat do czyszczenia. Cały proces trwa kilka minut – dodaje.

Można przetestować urządzenie we własnej restauracji

Takie urządzenie można w Barmixie kupić na własność, ale też wziąć w leasing. Firma współpracuje z leasingodawcami, u których orientacyjny miesięczny koszt leasingu w przypadku Barmixa Express to 399 zł. Ostateczna oferta zależy od wpłaty i długości finansowania, które w przypadku Barmix Express może trwać nawet 60 miesięcy.

Express to niejedyny automatyczny barman w ofercie firmy. Jest też większy Barmix Optimale, adresowany do branży eventowej. Właściciele urządzenia wynajmują je: na imprezy firmowe, wesela, urodziny i wiele innych.

Jak mówi Sebastian Składny, urządzenie można zobaczyć i degustować drinki nie tylko w katowickiej siedzibie, klienci z branży HoReCa mogą zamówić prezentację w swoim lokalu. Dzięki takiemu podejściu wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć, urządzenie, przetestować smak drinków i doświadczyć łatwości jego obsługi.

Barmix

barmix-ibartender.com

Katowice, ul. Sowińskiego 4
tel. 509-029-155

Kategorie

NOWOŚCI / POLECAMY

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.