Restauracja Hotelu Złoty Groń w Istebnej. Slow food z bajecznym widokiem

Takie piękne widoki z restauracji to rzadkość! Restauracja Hotelu Złoty Groń w Istebnej może zawrócić w głowie nie tylko świetnymi daniami, ale też niesamowitą panoramą Beskidów.

Istebna. Restauracja Hotelu Złoty Groń

Hotel Złot Groń jest położony na malowniczym wzniesieniu Złoty Groń. Nazwa wzniesienia pochodzi od złotych łanów zboża, które wciąż można zobaczyć z końcem tutejszego lata oraz złocących się jesienią buków.

Istebna. Restauracja Hotelu Złoty Groń

Hotel jest jednym z najładniej położonych takich obiektów w Beskidach. Widok rozpościera się nie tylko z pokojów, ale również z restauracji, czemu sprzyjają wielkie okna, pięknie prezentujące to, co Beskidy mają najlepszego. Wysokość Złotego Gronia, wynosząca 710 m n.p.m., daje szansę dostrzec w pogodny dzień nawet panoramę Tatr!

Istebna. Restauracja Hotelu Złoty Groń

Restauracja Hotelu Złoty Groń to lokal w stylu slow food. Tutejsze menu jest inspirowane naturą – trudno o lepszy motyw w tak malowniczym miejscu – oraz regionem. Lokalna tradycja, historia i tożsamość Beskidów zarówno dotycząca sztuki, jak i kultury kulinarnej stała się dla osób tworzących restaurację kopalnią inspiracji.

Istebna. Restauracja Hotelu Złoty Groń

Zresztą inspirację góralskimi klimatami widać już na początku, w czasie przekraczania progu restauracji, to m.in. góralskie motywy na fotelach i lampach.

Istebna. Restauracja Hotelu Złoty Groń

W menu Restauracji Hotelu Złoty Groń znajdziemy zarówno klasyki kuchni polskiej, jak i lubiane przez Polaków dania kuchni międzynarodowej. Restauracja szczyci się zwłaszcza swoimi stekami, sezonowanymi na miejscu. To steki z dojrzewającej polskiej wołowiny Dry Ager, serwowane prosto z wulkanicznego grilla. Inną specjalnością restauracji jest beza z karmelizowaną pomarańczą i waniliowym sosem – to oczywiście na deser.

Istebna. Restauracja Hotelu Złoty Groń

W Złotym Groniu można skosztować wielu smakołyków inspirowanych górami i lokalną kuchnią. Wśród nich np. zupę z suszonych leśnych grzybów z okolic Zwardonia, żurek śląski na zakwasie z Krzycy, krem z pomidorów z bazylią i bundzem z Centrum Pasterskiego w pobliskim Koniakowie, na przystawkę – rydze z miejscowego lasu, smażone na maśle z Istebnej od miejscowej gospodyni. Nawet penne jest tu podawane z oscypkiem z Centrum Pasterskiego w Koniakowie.

Istebna. Restauracja Hotelu Złoty Groń

W menu nie może oczywiście zabraknąć pstrąga, tu występującego jako „Najważniejszy pstrąg w naszym kraju” – bo z „Wisełki” spod Baraniej Góry – pieczony w całości, podawany z domowymi frytkami, świeżymi sałatami z sosem vinaigrete.

Istebna. Restauracja Hotelu Złoty Groń

Wśród innych dań głównych warte zauważenia są też „Pierogi w różnych smakach, które wnuczki Honoratki i Gustlika lepiły”; Tarte na świeżo placki ziemniaczane, z gulaszem wołowym podlanym czerwonym winem z boczkiem, pieczarkami, marchewka i cebulką, do tego kwaśna śmietana; śląska rolada wołowa z ciemnym sosem pieczeniowym; ogromny kotlet schabowy smażony na smalcu czy królik w śmietanie z tymiankiem.

Istebna. Restauracja Hotelu Złoty Groń

Co ciekawe, w kuchni Złotego Gronia powstał pomysł na stworzenie Spichlerza Złotego Gronia, który później przerodził się w sklep internetowy (spichlerzsmakow.pl). Autorskie produkty szefów kuchni można kupić również w hotelu. Wszystko jest naturalne i bez konserwantów, a hasłem przewodnim tych produktów jest „Stworzone przez naturę”. Docenionym produktem jest autorska gruszka w prosecco.

Istebna. Restauracja Hotelu Złoty Groń

Zresztą niektóre produkty Spichlerza Złotego Gronia są też w regularnym menu restauracji. Można zamówić np. degustacje: oliwek z bagietką; trzech rodzajów organicznych krowich serów czy wędlin własnej produkcji.

Podsumowując – restauracja Hotelu Złoty Groń w Istebnej jest świetnym wyborem na romantyczny wieczór, spotkanie z przyjaciółmi czy miłe spędzenie czasu z rodziną (zwłaszcza że lokal ma specjalne menu dla dzieci, a w nim takie cymesy jak zupę Strażaka Sama czy Słodki dywan Alladyna). Można się tu wybrać przy okazji pobytu w Hotelu Złoty Groń, ale też urządzić sobie kilkugodzinny wypad z Katowic na obiad czy kolację.

Wrzesień 2021 r.

Restauracja Hotelu Złoty Groń,

Istebna 593, 43-470 Istebna

woj. śląskie

Strona internetowa (z menu): hotelzlotygron.pl

Profil na Facebooku: www.facebook.com/zlotygronresort

Profil na Instagramie: www.instagram.com/zloty_gron_resort_spa

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.