Katowice: WunderBAR świętuje Oktoberfest – 600 l piwa czeka

W WunderBAR ruszyło wielkie świętowanie Oktoberfestu. Potrwa do wyczerpania się 600-litrowej dostawy znakomitego bawarskiego piwa Festbier-Weihenstephaner – z browaru, który warzy piwo od 1040 r.!

oktober 1

Tak WunderBAR świętuje Oktoberfest.

Oznacza to, że jeśli chcecie poczuć ducha tego niesamowitego monachijskiego święta, koniecznie zajrzycie przez najbliższe 2-3 tygodnie na Plebiscytową 2.

oktober 2

Oktoberfestowy toast najlepiej wychylić litrowym piwem.

Lokal jest pięknie przystrojony na tę, a z głośników sączą się festpolki. Na stołach na gości czeka oktoberfestowe menu. Warto się skusić na Festbier w liltrowym kuflu tzw. Mass – 28 zł, a do niego zamówić np. gorący precel 4,5 zł.

oktober 4

Tzw. Mass, a do niego ciepły precel.

Tylko w czasie Oktoberfestu można w WunderBAR zjeść monachijskie, białe kiełbaski serwowane z słodką musztardą, kiszoną kapustą i rzodkiewkami 18,5 zł. Gwoździem programu jest golonka z pieca, piwem podlana z chrupiącą, rumianą skórką 38 zł.

oktober 5

Monachijskie kiełbaski serwowany jest ze słodką musztardą.

Specjalnie na tegoroczny Oktoberfest w menu WunderBAR pojawiły się m.in.: zupa grzybowa ze spatzlami (kładzionymi kluseczkami) 12 zł, rydze z patelni 18 zł, Fest Burger + Fest Bier w małym kufelku 24 zł, Finkergulasch (wołowy gulasz dorożkarzy) z semmerknedlami 32 zł.

oktober 6

Fest Burger i kufelek piwa – specjalna oferta na Oktoberfest.

Ciekawą pozycją w menu są również słodkości: piwne tiramisu 14 zł i kluska na parze z powidłem śliwkowym i masłem makowym 12 zł. Jedliśmy kluskę – ma prosty a budzący mnóstwo fajnych wspomnień z dzieciństwa smak.

oktober 7

Mmmm, smakowała nam ta klucha.

Na pewno wrócimy na piwne tiramisu, w którym biszkopty nasączone są porterem 14 zł. Przypominamy przy tym, że WunderBAR serwuje najlepsze naszym zdaniem tiramisu w mieście, więc ciekawi jesteśmy oktoberfestowej wersji.

oktober 8

Menu będzie aktualne do ok. połowy października.

W WunderBAR w menu Oktoberfest czekają też pozycje znane i lubiane, a pasujące do świętowania w monachijskim stylu: obatzda z gorącym chrupiącym preclem 15 zł, bawarska sałatka ziemniaczana 23 zł, pół kaczki pieczonej z winnymi jabłkami, z kluskami śląskimi i modrą kapustą 59 zł, korytko WunderBAR z dodatkami – specjalność 69 zł. W skład ostatniego wchodzą: żeberka, golonka, kiełbaska, dwa rodzaje kapust i bratkartofle. Porcja dobra dla dwojga, ale są tacy goście, w tym panie, którzy radzą sobie z korytkiem w pojedynkę 🙂

oktober 12

WunderBAR, Plebiscytowa 2, czynne pn.-nd.: 13-00.

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.