Katowice: Bar krewetkowy Shrimp House – nowości i bestsellery

Mijają trzy miesiące, od kiedy przy ul. Młyńskiej w Katowicach otworzył się bar krewetkowy Shrimp House. Bestsellerami katowickiego ”szrimpa” są Italian Shrimp, czyli makaron z krewetkami i pomidorkami oraz Tempura Shrimp, czyli krewetki smażone w cieście z sosami mango i majonezowym. Do dań z krewetkami możecie zamówić piwo i wino, a od niedawna również prosecco i robiony na jego bazie Aperol Spritz.

Wnętrze Shrimp House w Katowicach.

Katowicki Shrimp House to trzeci taki lokal w Polsce – po Wrocławiu, skąd pochodzą właściciele, i Poznaniu. Wkrótce otworzą się bary w Warszawie i Szczecinie. Za konceptem stoi trzech braci Frymarów – Maciej, Andrzej i Michał – od najmłodszych lat zafascynowanych gotowaniem.

Shrimp House w Katowicach.

Zaczynali od eksperymentów z różnymi smakami i produktami w kuchni rodzinnego domu. Potem była przygoda ze street foodem, który doprowadził ich do powołania sieci barów krewetkowych pod szyldem Shrimp House. Chcieli stworzyć miejsca z dobrym jedzeniem opartym na świetnym produkcie – stąd dwanaście krewetkowych dań, a nie menu z wieloma rodzajami mięs i ryb. Ważna też była dla nich luźna, przyjacielska atmosfera lokalu – stąd brak kelnerów, obrusów i kart menu. Zamiast tego jest zamawianie w barze i wyczytywanie numerów zamówienia, co  – podobnie jak wystrój lokalu – kojarzyć można z wakacyjnymi lokalami.

Curry Shrimp w Shrimp House w Katowicach.

Z wakacjami czy podróżami kojarzą się również dania w Shrimp House. Na wyobraźnię działają już same krewetki 🙂 A jeśli są podane np. w czerwonym curry z mlekiem kokosowym, ananasem, batatem i ryżem jak Curry Shrimp (30 zł)… to dosłownie słońce na talerzu, i również jedno z ulubionych dań odwiedzających ”szrimpa” w Katowicach.

Tempura Shrimp z belgijskimi frytami w Shrimp Hosue w Katowicach.

Podobnie Tempura Shrimp, czyli krewetki smażone w cieście z sosami mango i majonezowym 29 zł. W zestawie z frytami belgijskimi smażonymi na łoju wołowym albo zamiennie z bułą, to kolorowa spora, sycąca porcja.

Italian Shrimp w Shrimp House w Katowicach.

Prawda, że Polacy uwielbiają makaron, potwierdza się również w Shrimp House. Najpopularniejszym daniem jest Italian Shrimp, czyli makaron casarecce z krewetkami i pomidorkami 30 zł. Drugie makaronowe danie to Shrimp Pasta – makaron casarecce z krewetkami w sosie pomidorowy 29 zł.

Do krewetek w Shrimp Hosue można zamówić Coronę, prosecco z kija albo Aperol Spritz.

W Shrimp House zjecie również: Szaszłyk z krewetek (8 sztuk, sałatka i bagietka) 30 zł; Bufflo Shrimp (krewetki smażone w cieście z sosem buffalo, marchewką i selerem naciowym z dipem blue cheese, bagietka) 30 zł; Shrimp Sandwich (kanapka z krewetkami smażonymi w cieście, sałata, pomidor, korniszony, sos majonezowy i pikantny) 19 zł; Shrimp Pho (aromatyczny wietnamski bulion z krewetkami i makaronem ryżowym) 20 zł; Shrimp Salad (sałata rzymska, rukola, pomidorki koktajlowe, grzanki, parmezan, sos, bagietka) 30 zł; Garlic Shrimp (krewetki samżone na białym winie z czosnkiem, pietruszką, bagietka) 29 zł; Coconut Soup (zupa kokosowa, pieczarki, ananas, krewetki). Każde danie można powiększyć o dodatkowe krewetki.

Krewetkowa uczta w Shrimp House w Katowice.

Przez trzy miesiące w katowickim Shrimp House zmieniło się sporo w ofercie napojów. Do zimnych – coli (4 zł), Johna Lemona (8 zł), czy herbaty (7 zł) dołączyły Corona – meksykańskie piwo idealne do dań z krewetkami (10 zł), orzeźwiające białe wino (8 zł) oraz prosecco z kija! Od niedawna prosecco towarzyszy Aperol, co tworzy zgraną parę, czyli Aperol Spritz (16 zł) – kolorowy i energetyczny jak wszystkie dania w ”szrimpie” 🙂

Shrimp House – róg Wawelskiej i Młyńskiej w Katowicach.

Sierpień, 2017
artykuł sponsorowany

Shrimp House,
Katowice, ul. Młyńska 11
pon.-pt. 12-22, sob.-nd. 13-22
płatność: gotówką, kartą

profil lokalu na Fb [kliknij tutaj]
strona internetowa Shrimp House [kliknij tutaj]

 

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.