Zjedz sobie Katowice i Śląsk: przewodniki w formie… bombonierek!

Oryginalny geszenk ze Śląska? Cóż, pomysłów jest kilka, a teraz przybyła im jeszcze konkurencja – słodkie przewodniki po Katowicach i po Śląsku, czyli bombonierki! Mają w sobie wszystko to, co najbardziej lubimy, czyli pomysł, dawkę wiedzy o Śląsku oraz solidne (przetestowaliśmy!) dawki czekolady w najlepszym, belgijskim wydaniu. W dodatku zostały wymyślone przez młodych, kreatywnych Ślązaków z kolektywu projektowego musk z Katowic, a konkretnie przez Józka Madeja, Katarzynę Sąsiadek i Weronikę Kiersztejn. Oni sami nie lubią tego określenia, ale zaryzykujemy: to coś na kształt kalendarza adwentowego, w którym za każdym razem, gdy zjadamy czekoladkę, odkrywamy coś nowego.

Bombonierka z serii Zjedz sobie...

Bombonierka z serii Zjedz sobie…

Bombonierki można kupić (cena każdej to 49,90 zł) przez stronę internetową Zjedz sobie oraz w sklepach ze śląskimi rzeczami (Geszeft w Katowicach, Zła buka czy sklepik Muzeum Śląskiego). Projekt dopiero zaczyna się rozkręcać, więc miejsc sprzedaży będzie więcej.

Zjedz sobie Katowice i Zjedz sobie Śląsk to oryginalne, słodkie przewodniki po mieście. Kształtem nawiązują do klasycznej bombonierki. Pomysł projektu narodził się w 2011 roku, jednak prace rozpoczęły się w lutym 2015 roku. Kolektyw musk tworzą architekci, którzy poznali się w czasie studiów na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Nie projektują tylko budynków, ale też wnętrza, zajmują się designem, i – jak widać – mają jeszcze wiele pomysłów.

Czekoladki z serii Zjedz sobie...

Czekoladki z serii Zjedz sobie…

Każdy z przewodników zawiera 16 czekoladek (8 mlecznych i 8 gorzkich). Ziarno kakaowca, użyte do produkcji przewodnika, selekcjonowane jest ręcznie przez belgijsko-francuską manufakturę czekolady, Barry Callebaut, dzięki czemu gorzka czekolada zawiera blisko 70,4 % kakao, a mleczna około 35,2 %. Dodatkowo, dla wymagającego podniebienia, produkt został wzbogacony żurawiną. Waga przewodnika to 304 gram, czyli ponad 3 tabliczki czekolady. Wartość energetyczna to 543 kcal na 100 gram.

Obie serie bombonierek mają dedykowane im mapy, dzięki którym można poznać Katowice i Śląsk lub wybrać się na spacer zaproponowanym, czekoladowym szlakiem. Po otwarciu pudełka, pierwsze co widzi klient to właśnie te mapy, pod spodem znajdują się czekoladki, a pod nimi autorskie opisy prezentowanych obiektów. Niektóre z nich, mogą być zaskoczeniem nawet dla rodowitych Ślązaków. To czyni przewodnik nie tylko oryginalnym prezentem, ale także miniwykładem po historii i architekturze Śląska i Katowic. Dodatkowo, przewodniki pakowane są w specjalnie zaprojektowane, papierowe torby, a każdy klient otrzymuje 5 pocztówek, w tym dwie z angielskim tłumaczeniem tekstów.

Zjedz sobie. Po prostu:-)

Zjedz sobie. Po prostu:-)

Seria Zjedz sobie Katowice to niebieski przewodnik, którego wnętrze nawiązuje do charakterystycznych symboli Katowic. W środku znajdziesz czekoladki m.in w kształcie katowickiego Spodka, Superjednostki czy Kielichów, które wyróżniały katowicki dworzec. Nie zabrakło także ulicy Mariackiej, Nikiszowca oraz szlaku moderny, której zazdrości Katowicom cała Polska. Śląsk to nie tylko architektura, ale także dobra muzyka, stąd czekoladki nawiązujące do Instytutu Jazzu, kultowego zespołu Kaliber 44 czy festiwali muzycznych. Pod każdą z 16 czekoladek znajduje się krótki, autorski opis konsumowanego obiektu.

Bombonierki mają w komplecie mapę z ciekawymi miejscami na Śląsku lub w Katowicach

Bombonierki mają w komplecie mapę z ciekawymi miejscami na Śląsku lub w Katowicach

Seria Zjedz sobie Śląsk to bordowa edycja przewodnika, która składa się z 16 czekoladek, będących symbolami największych miast regionu: od Cieszyna po Częstochowę. Znajdziesz tutaj m.in. Zamek w Cieszynie, gliwicką Radiostację, kopalnię Guido w Zabrzu, Park Śląski w Chorzowie, Fabrykę Zapałek w Częstochowie. Nie zabrakło również czekoladki design, która kształtem nawiązuje do kultowego krzesła z fabryki mebli giętych w Jasienicy czy miasta 38 rond, czyli Rybnika. Zjedz sobie Śląsk także posiada krótkie, historyczne opisy.

 

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.