Tychy: Nowa kawiarnia Co bądź serwuje ciacha i bajgle

Co Bądź to wcale nie takie co bądź, tylko całkiem fajna kawiarnia i minibistro w jednym, w dodatku przyjazna rodzinom z dziećmi. Za nazwą Co Bądź nie kryje się nonszalancja w kwestii jedzenia:-) Chodzi o wystrój lokalu, bo meble tu zgromadzone pochodzą głównie z odzysku, a w tyskim lokalu zyskały drugie życie. Można tu usiąść w szafie z XIX wieku albo na huśtawce z widokiem na ulicę.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Kawiarnia znajduje się przy jednej z głównych tyskich ulic – Grota Roweckiego, na parterze niskiego bloku (ale prowadzi do niej kilka schodów). Przed lokalem urządzono miniogródek.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Lokal istnieje od 7 czerwca 2016 r., założyło ją trzech przyjaciół: Adam, Piotrek i Marcin, ale w pracy pomagają im ich żony i partnerki. Tyszanie wcześniej pracowali w gastronomii, ale to ich pierwszy wspólny biznes. Mają ambicję być kawiarnią ze świetną kawą (dostarcza ją z małych włoskich palarni Cafe Silesia z Tarnowskich Gór) oraz wypiekami i jednocześnie konceptem śniadaniowym z bajglami dostępnymi przez cały dzień.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Kawiarnia jest podzielona na dwie części. Po prawej stronie od wejścia jest większa sala z barem i 7 stolikami oraz jedną huśtawką (!), po lewej – miejsza, bardziej zaciszna, z dużym, 8-osobowym stołem, mniejszym i fotelami przy oknie oraz kącikiem dla dzieci i toaletą.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tę mniejszą część, jak się okazało, upodobały sobie mamy z dziećmi. Maluchy mogą się pobawić w kąciku, a mamy – napić w spokoju kawy albo porozmawiać z innymi matkami.

Tu umieszczono też półki z książkami oraz grami planszowymi, gdyby ktoś chciał z przyjaciółmi usiąść przy dużym stole i trochę się (analogowo:-) rozerwać.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Kącik dla dzieci

Co Bądź ma stałe menu, a oprócz niego – tablicę, na której wypisane są: zupa dnia oraz ciasta dnia. Codziennie w Co Bądź gotują zupę, i to nie są jakieś cienkie zupki, tylko pożywne kremy. My mieliśmy okazję skosztować smacznego kremu z młodej kapusty z dodatkiem jabłka (8 zł).

Na pewno w Co Bądź trzeba spróbować bajgli, zwłaszcza że w okolicy ze świecą szukać miejsc serwujących „bułki z dziurką”. Tutejsze bajgle są dość spore, na pewno nadają się na szybką przekąskę dla mniej głodnych, a już z zupą – dla bardziej głodnych:-) Zresztą od rana do godz. 15.00 można w Co Bądź zjeść lunch, w skład którego wchodzi dowolny bajgel, zupa dnia i lemoniadą lub herbatą mrożoną (20 zł).

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Bajgel Nowojorski z wędzonym łososiem

Bułki do bajgli wypieka dla Co Bądź piekarnia Rother&Hebda z Katowic. Bajgle kosztują tu od 10 do 13 zł. Wśród dziewięciu smaków jest siedem stałych i dwa sezonowe. Największym powodzeniem cieszą się Amerykański Klasyk z sałatą lodową, żółtym serem, sadzonym jajem i plastrami bekonu; Włoska Robota z serem feta i suszonymi pomidorami w towarzystwie szynki dojrzewającej i rukoli.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Bajgel Ślązak z krupniokiem

Nas zaciekawił też bajgel Ślązak z tradycyjnym krupniokiem w nowoczesnym połączeniu z serem camembert, świeżym szpinakiem i domową konfiturą z czerwonej cebuli.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Bajgel Amerykański Klasyk z jajkiem sadzonym

Są jeszcze bajgle z łososiem (Nowojorski), pastą z fety i suszonych pomidorów (Greckie Wesele), serem kozim (Koza na wypasie).

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Bajgel Farma na talerzu z pastą jajeczną

Do każdego bajgla gratis dostaniemy sos robiony na miejscu – do wyboru bazyliowy, konfiturę z czerwonej cebuli, miodowo-musztardowy i czosnkowy. Za 1 zł można sobie domówić inny sos.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Krem z młodej kapusty z dodatkiem jabłka

Oprócz zup i bajgli, w Co Bądź można zjeść też jedną z trzech sałatek: Śródziemnomorską (15 zł), Veroni z szynką dojrzewającą (17 zł) i Drwala z boczkiem i jajem sadzonym (17 zł).

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Sałatka Drwala z jajkiem sadzonym

Co Bądź to jednak przede wszystkim kawiarnia, a takowa nie może się obyć bez ciach. Serwowane tu słodkości to wypieki własne albo ciasta pochodzące z zaprzyjaźnionej tyskiej cukierni. Codziennie na profilu Co Bądź na Facebooku są ogłaszane smaki dostępnych tego dnia ciast.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Beza z kremem mascarpone

Praktycznie w stałej ofercie jest beza z kremem mascarpone i musem owocowym (10 zł), podawana w formie piramidki bezowej, ale często są też tarty z owocami, sernik czy ciasto czekoladowe. Kawał ciacha kosztuje tu 9 zł.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Szarlotka na ciepło z lodami waniliowymi

W ofercie Co Bądź są też lody z katowickiej Italiany (o smakach czekoladowym i waniliowym  – porcja 3 zł), a pucharek lodowy z trzema gałkami, bitą śmietaną i polewą kosztuje 12 zł. Jest też co nieco dla dzieci, np. tosty z serem i szynką czy połówka bajgla z nutellą (8 zł).

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Ciasto czekoladowe z owocami leśnymi

Nowa tyska kawiarnia ma przebogaty wybór napojów. Na zimno można tu się napić koktajli, smoothies, soków świeżo wyciskanych, herbat mrożonych czy wody w butelce – bo bezpłatnie jest tu serwowana karafka z wodą z miętą i cytryną, co bardzo nam się podoba:-)

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Ciasto pomarańczowe z lekkim kremem

Koktajle, np. shake czekoladowy z cytryną czy koktajl z piankami marshmallows kosztują 10 zł, smoothies 8 zł (np. szpinak z chia, malinowy, ogórkowy), herbaty mrożone i lemoniady 5 lub 7 zł.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Karafkę z wodą z miętą i cytryną dostaniemy tu za darmo

Na koniec kilka słów o kawie, choć w menu Co Bądź kawa jest na pierwszej stronie. Serwowana w tym lokalu kawa pochodzi z małych włoskich palarni, to 100 proc. Arabika. Espresso kosztuje tu 5 zł, inne kawy od 6 do 12 zł.

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź. Zimne napoje niesie jeden z współwłaścicieli lokalu

W Co Bądź można spróbować kilku kawowych nowinek, m.in. kawiarnianego shota (6 zł), czyli espresso podawanego z cytryną, która pobudza kubki smakowe, podbijając smak kawy. Innym ciekawym wynalazkiem jest Turbo Kawa, czyli połączenie espresso, toniku i limonki (9 zł).

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Tychy: Kawiarnia Co Bądź

Większość klientów Co Bądź to panie, co nas w ogóle nie dziwi, bo to fajny lokal z sympatyczną obsługą, coś w sam raz na spotkanie z koleżankami, szybki lunch albo pogaduszki mam, które nie chcą siedzieć z dziećmi w domu.

Sierpień 2016 r.

Kawiarnia Co Bądź,

Tychy, ul. Grota Roweckiego 28,

czynne: pon.-czw. 9.00-20.00, pt.-sob. 9.00-21.00, niedz. 10.00-21.00.

płatność kartą: tak, WiFi: tak, lokal przyjazny zwierzętom

Profil kawiarni Co Bądź na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

Komentarze

  • Tyszanka:

    Myślę, że świeca nie jest potrzebna, aby dotrzeć na ulicę Darwina 25, żeby zjeść bajgla, który jest wypiekany codziennie na miejscu – a to akurat się ceni 😉

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.