Konkurs na najpiękniejszy ogródek letni 2016. Kandydaci do tytułu

To już trzecia edycja konkursu na NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓDEK LETNI 2016 przy restauracji, kawiarni, barze, pizzerii, bistro, boulangerie, pubie w woj. śląskim:-))

Tu przedstawiamy kandydatów do tego tytułu oraz zasady głosowania. Samo głosowanie odbywa się tylko za pośrednictwem Facebooka na profilu Silesia Smakuje [KLIKNIJ TUTAJ]
Nagrody są bardzo atrakcyjne, ich sponsorem jest firma Komin-Flex z Pszczyny*, właściciel marki Vulkan profil Promienników Vulkan na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]. Główna nagroda dla najpiękniejszego ogródka to estetyczny promiennik gazowy, służący do ogrzewania i oświetlania ogródków letnich.

ZASADY GŁOSOWANIA
1. Na swój ulubiony ogródek można głosować za pomocą like’ów przy danym zdjęciu na Facebooku. Jedna osoba może oddać jeden głos na każdy ogródek. Głosowanie będzie trwać do 19 maja 2016 r. do godz. 23.59.
2. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 maja 2016 r. Zwycięski ogródek, którzy dostanie najwięcej ważnych głosów, otrzyma zaszczytne miano NAJPIĘKNIEJSZEGO OGRÓDKA LETNIEGO 2016 wg. Czytelników Silesia Smakuje oraz główną nagrodę – promiennik gazowy ETNA z zestawem podłączeniowym. Zdobywca II miejsca otrzyma dwa lampiony uniwersalne KOMARSPIRO + popielniczkę wolnostojącą + bon rabatowy na zakup wyrobów marki Vulkan o wartości 250 zł (przy jednorazowym zakupie na kwotę minimum 600 zł). Zdobywca III miejsca otrzyma trzy lampiony uniwersalne KOMARSPIRO + bon rabatowy na zakup wyrobów marki Vulkan o wartości 150 zł (przy jednorazowym zakupie na kwotę minimum 500 zł).
3. Przewidujemy również nagrodę specjalną, przyznawaną dla ogródka wybranego wspólnie przez przedstawicieli Silesia Smakuje i firmy Komin-Flex: Lampion uniwersalny KOMARSPIRO + popielniczka wolnostojąca + bon rabatowy na zakup wyrobów marki Vulkan o wartości 200zł (przy jednorazowym zakupie na kwotę minimum 600 zł). Zdobywca tej nagrody również zostanie ogłoszony 20 maja 2016 r.

*Komin-Flex od blisko 20 lat produkuje wyroby ze stali nierdzewnej dla branży kominowej, wentylacyjnej i w budownictwie.
Ma wdrożony System Zarządzania Jakością ISO 9001 i każdy produkt jest nadzorowany przez System Zakładowej Kontroli Jakości.
W oparciu o wieloletnie doświadczenie i zdobytą wiedzę Komin-Flex zaprojektował i wprowadził do produkcji system gazowych promienników (ogrzewaczy) VULKAN, który ma zastosowanie w restauracjach i hotelach, oraz szereg wyrobów z kategorii dom i ogród (grille, lampiony, spalarki)
– Liczymy, że prezentowane wyroby będą przydatne w pracach ogrodowych lub umilą Państwu chwile wypoczynku dostarczając „VULKAN-icznej” energii – mówią przedstawiciele pszczyńskiej firmy.

Kandydaci do tytułu NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓDEK LETNI 2016

1. Stara Piekarnia, Bytom, ul. Reptowska 4

www.starapiekarnia.com

1. Stara Piekarnia, Bytom

1. Stara Piekarnia, Bytom

Opis: Nasz duży ogród letni mieści się na dziedzińcu przedwojennej kamienicy. Otoczony zielenią i kwiatami stanowi wyjątkową oazę spokoju z dala od zgiełku miasta. Dla najmłodszych jest duża i wypełniona zabawkami bawialnia. Różnorodne menu Starej Piekarni wspaniale współgra z przepełnionym zapachem ziół ogrodem.

 

2. Restauracja con Amore, Tychy, ul. Browarowa 7

www.con-amore.eu

2. Restauracja Con Amore, Tychy

2. Restauracja Con Amore, Tychy

Opis: Restauracja i ogródek letni położone są na terenie ponad 100-letniego Browaru Obywatelskiego. Naszym celem była aranżacja i wpasowanie ogródka w te właśnie wyjątkową przestrzeń. Oprócz tego, że ogródek otoczony jest tak wyjątkową przestrzenią architektury browaru, panuje tu niezwykła cisza i spokój z dala od miejskiego zgiełku. Mamy nadzieję, że docenicie Państwo piękno tego miejsca z którego jesteśmy bardzo dumni.

 

3. Dworek New Restaurant, Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 193

www.dworekbielsko.pl

3. Dworek New Restaurant, Bielsko-Biała

3. Dworek New Restaurant, Bielsko-Biała

Opis: Dworek New Restaurant jest miejscem wyjątkowym, którego wnętrza przenika historia i tradycja, a wypełnia współczesny styl. Taras z ogródkiem letnim otacza piękny, zabytkowy park, podkreślający klimat tego miejsca.

 

4. Restauracja Bierhalle, Katowice, ul. Chorzowska 107 (Silesia City Center)

www.bierhalle.pl

4. Bierhalle, Katowice

4. Bierhalle, Katowice

Opis: Ogródek mieści się na pierwszym piętrze w Silesia City Center. Zzlokalizowany jest z dala od gwaru ulicy, przez co nasi goście mogą w ciszy i spokoju napawać się wszechobecną roślinnością. Tylko u nas można poczuć wakacyjny klimat w sercu miasta.

 

5. Centrum Rozrywki Gravitacja, Katowice, ul. Gliwicka 44 (Punkt 44)

www.gravitacja.pl

5. Gravitacja, Katowice

5. Gravitacja, Katowice

 

6. Restauracja Warszawska, Sosnowiec ul. Warszawska 18 (na dziedzińcu Hotelu Centrum Sosnowiec)

www.restauracjawarszawska.pl

6. Restauracja Warszawska, Sosnowiec

6. Restauracja Warszawska, Sosnowiec

Opis: Letnia Restauracja Warszawska mieści się na dziedzińcu Hotelu Centrum Sosnowiec. Tutaj, odcinając się od ulicznego gwaru, można w pełni zrelaksować się z ulubionym napojem w dłoni. Stylowa aranżacja, eleganckie meble oraz obrazy w stylu retro nawiązują do dwudziestolecia międzywojennego – złotego okresu w historii Sosnowca. Urokliwe czerwone koce ogrzewają Gości w chłodne wieczory oraz dopełniają całości klimatu miejsca. Swoim Gościom Letnia Restauracja Warszawska oferuje menu nagrodzone w przewodniku Gault&Millau 2016, domowe lemoniady, orzeźwiające smoothie, selekcjonowane piwo rzemieślnicze, wino z beczki, chapsy do piwa i wina oraz wiele więcej… Bez wątpienia to najbardziej wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Zagłębia!

 

7. Restauracja Tramontana, Katowice, ul. Ściegiennego 45

www.restauracjatramontana.pl

7. Tramontana, Katowice

7. Tramontana, Katowice

 

8. Pub Kredens, Katowice, ul. św. Jacka 9

www.kredens-pub.pl

8. Pub Kredens, Katowice

8. Pub Kredens, Katowice

Opis: Ogródek letni Pubu, w którym dobrze zjesz i  napijesz się nietuzinkowego  piwa, spędzisz miło czas praktycznie w centrum miasta. Zapraszamy do odwiedzin.

 

9. Drzwi Zwane Koniem, Katowice, ul. Warszawska 37

www.drzwizwanekoniem.pl

9. Drzwi Zwane Koniem, Katowice

9. Drzwi Zwane Koniem, Katowice

Urokliwy, zielony i przestronny ogród w centrum Katowic, przy zabytkowej willi Kramstów z końca XIX wieku, mieszącej dzisiaj restaurację i klubokawiarnię Drzwi Zwane Koniem, którą prowadzi Spółdzielnia Socjalna Honolulu.

 

10. Restauracja Magiel Kulinarny, Sosnowiec, ul. Warszawska 5a

www.magielkulinarny.pl

10. Magiel Kulinarny, Sosnowiec

10. Magiel Kulinarny, Sosnowiec

Opis: W okresie wiosenno-letnim zapraszamy Państwa do naszego ogródka, pełnego zieleni, kwiatów, ziół. Będącego idealnym miejscem dającym chwilę odpoczynku od codziennego biegu, szumu i gwaru ulic.

 

11. Okiem i Brzuchem, Katowice, ul. Kościuszki 18

11. Okiem i Brzuchem, Katowice

11. Okiem i Brzuchem, Katowice

Opis: W zacisznym miejscu na tyłach restauracji Okiem i Brzuchem znajduje się na 20m2 ogródek z miejscem na ok. 20 osób. Całość skomponowana i wykonana w drewnie przez właściciela w ramach recyklingu meblarskiego ze zużytych desek ze starych stodół i palet. Największy stół 130×130 cm to projekt wspólnego spędzania czasu dla ok.8-10 osób. Poza tym to co oferuje restauracja przede wszystkim,czyli codzienny zestaw sześciu różnych zup w pojemnościach od 500 ml do 900 ml, doskonałym rozwiązaniem jest korzystanie z ogródka, żeby napić się kawy Attibassi,własnej produkcji lemoniady, soków tłoczonych z jabłek czy też dużego wyboru piw czeskich.

 

12. Bobby Burger, Katowice, ul. Stawowa 2

12. Bobby Burger, Katowice

12. Bobby Burger, Katowice

 

13. Zymft & Piwna Zagroda, Żory, ul.Górne Przedmieście 5

www.zymft.pl/www.piwnazagroda.pl

13. Zymft, Żory

13. Zymft, Żory

Opis: Zymft & Piwna Zagroda to ogród, który funkcjonuje zimą i latem, stał się miejscem spotkań przy dobrym piwie i alternatywnej muzyce. Klimat tworzy bujny ogród z licznymi kwiatami o łącznej powierzchni 300 m2 oraz wybór ponad 100 gatunków piwa.

 

14. Cafe Byfyj, Katowice Nikiszowiec, ul. Krawczyka 5

14. Cafe Byfyj, Katowice

14. Cafe Byfyj, Katowice

 

15. Botanika, Katowice, ul. Henryka Sienkiewicza 27

15. Botanika, Katowice

15. Botanika, Katowice

Opis: Pośród wąskich Katowic uliczek w nowojorskim stylu kryje się Botanika, nowa restauracja serwująca wegetariańskie i wegańskie dania oraz kawiarnia w jednym, ze swoim ogrodem, gdzie aromat kawy unosi się w powietrzu.

 

16. Restauracja WunderBAR, Katowice, ul. Plebiscytowa 2

www.wunderbar.pl

16. WunderBar, Katowice

16. WunderBar, Katowice

 

17. Restauracja Lawendowy Ogród, Świerklaniec, ul. Główna 95

www.lawendowyogrod.pl

17. Lawendowy Ogród, Świerklaniec

17. Lawendowy Ogród, Świerklaniec

Opis: Ogródek letni w Restauracji Lawendowy Ogród jest dla ludzi, którzy cenią sobie zaciszne, pełne zieleni, eleganckie miejsce pozwalające doskonale odciąć się od codziennego zgiełku i delektować się doskonałym smakiem serwowanych potraw.

 

18. Restauracja Topollino, Częstochowa,  Aleja Najświętszej Marii Panny 67

topollino.pl

18. Topollino, Częstochow

18. Topollino, Częstochowa

Opis: Topollino to restauracja w samym sercu Częstochowy, gdzie Goście mogą delektować się specjałami kuchni kontynentalnej, kuchni regionu oraz daniami inspirowanymi kuchnią włoską. Nasze Menu jest komponowane przez zespół doświadczonych kucharzy – pasjonatów kuchni pachnącej bazylią, tymiankiem i rozmarynem. Goście spędzają tu czas przy dźwiękach nastrojowej muzyki, w weekendy w tle słychać piękne dźwięki fortepianu podczas występów na żywo. W sezonie wiosennym i letnim zapraszamy wszystkich do naszego pięknego ogródka.

 

19. Restauracja Umami, Pyskowice, ul. Sikorskiego 46

www.restauracjaumami.pl

19. Umami, Pyskowice

19. Umami, Pyskowice

fot. Marcin Witkowski

Opis: Nasz ogród i taras są miejscem spotkań ludzi. Każdy czuje się tu dobrze. Jest bezpretensjonalnie, pięknie, zielono. Nasi goście lubią tutaj wracać.

 

20. Bistro Mojego Brata, Zawiercie, al. gen. Sikorskiego 46

www: bistromojegobrata.pl

20. Bistro Mojego Brata, Zawiercie

20. Bistro Mojego Brata, Zawiercie

Opis: Ponad 100-metrowy taras Mojego Brata zaaranżowany został na dachu budynku. Jego przestrzeń wypełniają podwieszane huśtawki, posłane poduchami drewniane ławy, dizajnerskie krzesła i stoły oraz wygodne leżaki. Na tarasie Goście mogą rozkoszować się smacznym jedzeniem i słoneczną pogodą, a najmłodsi szaleć na specjalnie przygotowanym i wydzielonym placu zabaw. Aby umilić długie wiosenno-letnie wieczory do dyspozycji Gości pozostają ciepłe koce, a mrok rozświetla blask świec latarni. Całości uroku oraz funkcjonalności dodają żywe kwiaty, brzozy, bluszcze oraz zielnik Mojego Brata, gdzie hodowane są zioła wykorzystywane w kuchni:)

 

21. Restauracja i kawiarnia Kafej, Katowice, ul. Chorzowska 5

21. Kafej, Katowice

21. Kafej, Katowice

 

22. Bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia, Katowice, ul. Kościuszki 45

22. Krystynka wraca z Wiednia, Katowice

22. Krystynka wraca z Wiednia, Katowice

Opis: Na czas wiosny i lata Krystynka wraca z Wiednia podwaja swoją powierzchnię, dzięki uroczemu ogródkowi letniemu, położonemu na tyłach lokalu, w podwórzu kamienicy. Dzięki takiemu położeniu, w ogródku jest cisza i spokój, mimo że ul. Kościuszki jest dość ruchliwa i jeżdżą tędy tramwaje. Ogródek Krystynki sąsiaduje z pięknym, odnowionym modernistycznym (z lat 60. XX w., styl późnego modernizmu) budynkiem Domu Zdrowia. W naszym ogródku można się napić świetnej kawy Julius Meinl, zjeść sałatkę „Krystynka”, sznycel wiedeński albo – na słodko – tort Sachera.

 

23. Cooler Food, Katowice, ul. Mariacka 20/1

coolerclub.pl

23. Cooler Food, Katowice

23. Cooler Food, Katowice

Opis: Nasz malowniczy ogród został stworzony dla naszych gości, aby pomoc im oderwać się od codzienności. Nie jest to zwykły ogródek piwny, można rzec nawet że jest ekskluzywny ;D Zaproś tu znajomych, ojca, matkę. Zjedz burgera lub sałatkę!

 

24. Restauracja Panorama, Pławniowice, ul. Nad Zalewem

panoramaplawniowice.pl

24. Panorama, Pławniowice

24. Panorama, Pławniowice

 

25. Zelter, Bytom, ul. Strażacka 3a

25. Zelter, Bytom

25. Zelter, Bytom

Opis: Ogródek zbudowaliśmy własnymi siłami, użyliśmy większość materiałów recyklingowych i je przerobiliśmy (np. z keg po piwie zaprojektowaliśmy hokery). Ogródek dzieli się na 4 strefy: Chill (leżaki i pufy), Biesiada – duży stół do wspólnych posiadówek z ideą „dosiąść się”, randki/ ploteczki, rodzinny z piaskownicą, i zabawkami. Nasi goście są zachwyceni!

 

26. Brick Krakowska 18, Tarnowskie Góry, ul. Krakowska 18

www.krakowska18.pl

26. Brick Krakowska 18, Tarnowskie Góry

26. Brick Krakowska 18, Tarnowskie Góry

 

27. Rezydencja Luxury Hotel, Piekary Śląskie, ul. Stara 1

www.rezydencjahotel.pl

27. Rezydencja Luxury Hotel, Piekary Śląskie

27. Rezydencja Luxury Hotel, Piekary Śląskie

Opis: Zapraszamy do podobno Najpiękniejszego Ogrodu na Śląsku. Znajdziesz w nim harmonijną elegancję, mnóstwo kwiatów i zieleni oraz unikalny klimat. Dbamy o jego każdy detal, każdy zakątek jest przemyślany i zaplanowany w taki sposób, żebyś poczuł się w nim wyjątkowo. Nasz Ogród to idealne miejsce do organizacji Lunchu Biznesowego, Imprezy Plenerowej, świętowania wyjątkowej rocznicy, uroczystej kolacji, a także romantycznego, klimatycznego spotkania tylko we dwoje. Oddaj się relaksowi zmysłów w Ogrodzie Rezydencja Luxury Hotel****.

WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓDEK LETNI PRZY LOKALU GASTRONOMICZNYM W WOJ. ŚLĄSKIM 2016 R.

  1. miejsce – Bistro Mojego Brata, Zawiercie
  2. miejsce – Zymft, Żory
  3. miejsce – Cooler Food, Katowice

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.