Katowice: Wegetariański restobar Bujna i EkoPasaż Helfy już razem!

Na początku października druga połowa lokalu przy Młyńskiej 17 zapełniła się naturalnymi i ekologicznymi produktami, czyli EkoPasażem Helfy. Sklep dołączył do wegetariańskiego restobaru Bujna. To pierwszy taki koncept w naszym regionie, chociaż połączenie ”zdrowego” sklepu ze ”zdrową” jadłodajnią wydaje się takie oczywiste.

dsc_9841

Restobar Bujna przy Młyńskiej w Katowicach.

Na początek przypomnijmy krótko, skąd się wzięła Bujna i jakie dania serwuje. Za powołaniem restobaru, który działa od sierpnia, stoi Agnieszka, wegetarianka z ponad 30-letnim doświadczeniem, jej rodzina oraz przyjaciele. Zjecie tam m.in. wrapy z soją pod różnymi postaciami, warzywami i sosami własnego wyrobu.

14938094_1286015014783418_5109586447345182835_n

Wrap w Bujnej.

Są również wegetariańskie soj dogi i słodkości, a ostatnio do menu dołączyły pożywne zupy. Więcej o Bujnej przeczytacie TUTAJ 🙂

dsc_9848

Po lewej Helfy, po prawej Bujna.

Bujna zajmuje połowę lokalu na dziedzińcu kamienicy przy Młyńskiej 17. Drugą połowę na początku października wypełnił EkoPasaż Helfy. Podoba nam się nazwa ”helfy” – rymujemy ją w myślach z hasłem ”zdrowe elfy” i faktycznie poszliśmy dobrym tropem. Helfy to kompilacja słów – angielskiego ”health” i elfy, a małe helfinki towarzyszą kupującym w sklepie internetowym Helfy.

dsc_9860

EkoPasaż Helfy w Katowicach.

Stacjonarne Helfy działają we Wrocławiu, Krakowie i Toruniu. Ten w Katowicach, jest pierwszym w województwie śląskim. Sporą częścią oferty EkoPasażu są kosmetyki naturalne i ekologiczne. Nie znamy się bardzo dobrze na tej branży, ale wypatrzyliśmy kilka znanych nawet nam uznanych marek, jak Yope, Vianek, Sylveco czy Make Me Bio. Znajdziecie tu również kosmetyki z Indii, Rosji i arabskie. Obok pielęgnacji twarzy i ciała spory wybór ziołowych farb do włosów bez amoniaku, wzmacniające olejki naturalne i szampony bez SLS-ów oraz szampony suche i w proszku. Kto obserwuje trendy, będzie wiedział o co chodzi.

dsc_9858

EkoPasaż Helfy w Katowicach.

Będzie też znał i rozumiał popularność naturalnych kosmetyków ze wschodnich stron, jak kosmetyki Babuszki Agafii, Natura Siberica czy Baikal Herbals. Czy marokańskich czarnych mydeł, ajurwedyjskich olejków do masażu albo arabskich perfum z olejkach i kremach. Świat to dla nas niezbadany, ale ciekawie jest go poznawać. Polecano nam np. wypróbować naturalne pasty do zębów bez fluoru i SLS. Interesujące doświadczenie, bo pasta jest czarna, a piana, którą wzbudza – szara, jak ta po szorowaniu podeszwy adidasów, ale ząbki wyglądają na czyste i zdrowe 🙂

Inna rzecz to bardzo teraz popularne ekologiczne środki czystości – nie tylko orzechy do prania, ale również naturalne płyny do płukania ubrań i mycia naczyń, proszek do zmywarek czy odplamiacze.

dsc_9862

Sklep z naturalnym i ekologicznymi produktami oraz wegetariański restobar mają wspólny adres.

W Helfy znajdziecie również spory wybór ekologicznej żywności: mleka, miody, kasze, oleje, bakalie, przetwory, sosy, czekolady oraz suplementy i tzw. super foods.

img_20161027_122901

Najbardziej zielony adres w mieście.

Warto podkreślić, że takie sklepy jak Helfy stoją na dobrej obsłudze. Pani, która oprowadzała nas po sklepie była świetnie przygotowana. Dodatkowo o radę możecie spytać u ludzi, którzy tworzą wegetariański restobar Bujna. Oni doskonale znają ten świat i korzystają z tych produktów, również gotując dla Was.

Listopad 2016 r.

EkoPasaż Helfy
Katowice, ul. Młyńska 17
czynne: pon.-pt. 10-18
profil na Facebook [kliknij tutaj]

Komentarze

  • milena:

    wygląda bardzo zachęcająco! brakowało mi czegoś takiego

  • Marcin Wagner:

    Polecam! Jedzenie pyszne i zdrowe. Aż bije dobrą energią :))

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.