Katowice. Tapas LaFirinda przy Dyrekcyjnej. Nowa tapasownia w centrum

O take tapasy walczyliśmy! Nareszcie w Katowicach mamy tapasownię z prawdziwego zdarzenia i nie musimy zazdrościć Sosnowcowi.

Katowice: Tapas LaFirinda

Przy Dyrekcyjnej od połowy lipca 2021 działa TAPAS LaFirinda. Spójrzcie na te wnętrza! Kolory hiszpańskie, na ścianach freski malowane na specjalne zamówienie przez artystę z ASP (na jednym malowidle nawet podobizny trójki właścicieli!).

Największe wrażenie robi malowany na cegle Salvador Dali. Z boku łypie na niego okiem podwieszony w kącie kolorowy byk. Mają też klimatyczny ogródek, a już niedługo ma dojść jeszcze patio.
Właściciele mówią, że chcą przeszczepić do Katowic kulturę tapasów, jedzenia i picia na stojąco, przy barze, głośnych rozmów, dobrej zabawy.

Katowice: Tapas LaFirinda

W menu oczywiście tapasy (uwaga! porcje dość duże), m.in. genialna sałatka rosyjska (9 zł), krokiety z szynką serrano (18 zł), tortilla klasyczna lub z szynką serrano (12 i 15 zł), kalmary panierowane (16 zł), krewetki w tempurze (27 zł), ale też bycze jądra w pomidorach (15 zł), talerz wędlin lub talerz serów.
Oprócz tego można tu kąsnąć bocadillos, czyli kanapki. Całkiem spore, podawane na ciepło kosztują od 15 do 22 zł.

Katowice: Tapas LaFirinda

Do tego dwie zupy – flaki po madrycku, na ostro (18 zł) i zupa wegetariańska (12 zł) oraz cztery dania główne, m.in. wolno gotowana ośmiornica (44 zł), dwa rodzaje paelli (55-120 zł w zależności od wielkości) i krewetki z papryczką piri-piri i czosnkiem (35 zł). No i desery, m.in. crema catalana (12 zł), ciasto de Santiago (9 zł).

Katowice: Tapas LaFirinda

Znaczną większość karty menu zajmują napitki. Czego tu nie ma! I piwa hiszpańskie, i wina, do tego koktajle, mocniejsze alkohole. W głowie się może zakręcić już w momencie wyboru.

Zamawia się tu przy barze.

Katowice: Tapas LaFirinda

Katowice: Tapas LaFirinda

Wrzesień 2021 r.
Tapas LaFirinda,
Katowice, ul. Dyrekcyjna 9
czynne: pon.-czw. i niedz. 15.00-23.00, pt. i sob. 15.00-3.00
Profil na Facebooku: www.facebook.com/LaFirinda

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.