Katowice: Sztukafe z monodeserami i makaronikami zmieniła adres

W połowie grudnia Sztukafe otworzyła się w nowej lokalizacji – przy ul. Mielęckiego 10. Wcześniej cukiernio-kawiarnia zajmowała lokal przy ul. Kościuszki, ale właścicielka chciała, by Sztukafe znalazła się bliżej centrum miasta.

I faktycznie, lokal przy Mielęckiego 10 znajduje się kilka kroków od Mariackiej i kilka od Staromiejskiej. W cukiernio-kawiarni czeka kilka stolików z wygodnymi fotelami i lada pełna słodkości. W ciepłych miesiącach przed Sztukafe pojawi się ogródek.

Ania, właścicielka Sztukafe w Katowicach jest artystą plastykiem i cukiernikiem.

Za Sztukafe stoi Anna Siwiec-Kaczmarczyk, której rodzina od 20 lat prowadzi w Żywcu cukiernię Ania. Cukiernia, która mieści się na żywieckim Rynku specjalizuje się w tradycyjnych wypiekach.

Ania, główny cukiernik i właścicielka Sztukafe w Katowicach

Anna, która z jednej strony jest artystą plastykiem, malarką, a z drugiej cukiernikiem, chciała mieć miejsce, gdzie znajdzie odbiorców dla wyrafinowanych monodeserów i makaroników. Stąd pomysł na Sztukafe.

Cukiernio-kawiarnia Sztukafe w Katowicach

Wnętrze cukiernio-kawiarni projektowała właścicielka. Na ścianach możecie zobaczyć obrazy jej autorstwa, a w ladzie cukierniczej – inne jej dzieła.

Cukiernio-kawiarnia Sztukafe w Katowicach.

Hitami wśród monodeserów są Wiedźmin i Migotka. Wiedźmin to brownie z malinami, kremem karmelowym i galaretką malinową na czekoladowym kruchym spodzie 14 zł. Migotka to monodeser, który składa się z kruchego maślanego spodu z musem z mlecznej czekolady i mango oraz puree z marakui 13 zł. Za monodesery w Sztukafe zapłacimy od 11 do 14 zł.

Monodesery w Sztukafe w Katowicach – na końcu tacy przebojowy Wiedźmin.

Wzrok przyciągają kolorowe makaroniki przygotowywane od podstaw przez właścicielkę z mączki migdałowej. Przekładane są czekoladą lub kremem. Wśród smaków m.in. waniliowy, malinowy, wiśniowy, czekoladowy z nutą mięty, o smaku słonego karmelu, białej czekolady czy waniliowy z tonką.

Makaroniki w Sztukafe w Katowicach.

Codziennie dostępnych jest kilka smaków. Makaronik kosztuje 4 zł. Przy zamówieniu 5 sztuk – 18 zł, 10 sztuk – 32 zł.

Ptyś w Sztukafe w Katowicach

W ofercie Sztukafe można również znaleźć ptysie 11 zł, torty – hitem jest bezowo-orzechowy 15 zł, ciasto marchewkowe z bakaliami, tartę cytrynową, tartę karmelową czy truskawkowo-jogurtową. Wszystkie słodkości można zjeść na miejscu, zabrać na wynos albo zamówić wcześniej z myślą o weselu czy innych imprezach okolicznościowych.

Jeszcze słowo o napojach. W Sztukafe napijecie się On Lemon 7 zł, Yerbata 7, Matchbata 7zł, Pyrsk 6 zł, woda mineralna 5 zł, soki wyciskane 9 zł, herbata filiżanka 7 zł, dzbanek 10 zł, kawy 5-10 zł.

Styczeń 2018 r. 

Sztukafe
Katowice, Mielęckiego 10
czynne: pon-pt 10-21, sob 11-21, nd 12-21
profil Sztukafe na Facebooku [kliknij tutaj]

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.