Katowice: Pli Pla Plo Cafe na Giszowcu ma więcej miejsca na parterze i serwuje wino oraz piwo

Pli Pla Plo Cafe, sympatyczna kawiarnia i bistro w jednym dla rodzin z dziećmi, w 2. roku działalności, rozrosła się wszerz i oferuje teraz więcej atrakcji również dla dorosłych klientów:-) My pierwszy raz byliśmy tu tuż po otwarciu – http://silesiasmakuje.pl/katowice-nowa-kawiarnia-pli-pla-plo-na-giszowcu-dla-rodzin-z-dziecmi/, teraz wróciliśmy, żeby obejrzeć powiększoną wersję lokalu i zjeść coś z oferty bistro (bo słodkości mamy już przetestowane).

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Parter

Pli Pla Plo jest szalenie popularne wśród rodzin z dziećmi, zwłaszcza w weekendy. Trudno się dziwić, bo miejsc, gdzie można przyjść z małym dzieckiem i czuć się swobodnie, ciągle jest za mało.

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Parter

Lokal na Giszowcu, w zabytkowej kamienicy w charakterystycznym dla starego Giszowca stylu, jest piętrowy. Na piętrze (trzeba się tam dostać po dość wysokich, kręconych schodach – z barierką) znajduje się przestronna strefa dziecięca, z bawialnią, miejscem do przebrania dziecka i toaletami. Na parterze do tej pory były tylko kuchnia i bar oraz kilka miejsc siedzących.

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Parter

Teraz zrobiło się tu przestronniej, dzięki nowej sali (wejście do niej po schodku), w której znajduje się kilka stolików, nowe miejsca do siedzenia pojawiły się też w przedsionku. Dzięki temu ci, którzy nie mogli lub nie chcieli wdrapywać się na górę, mają teraz komfortowe miejsce do przesiadywania.

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Piętro

Ponieważ na piętrze obowiązuje zasada „zero alkoholu”, jeśli chcemy się napić wina lub piwa w Pli Pla Plo, to tylko siedząc przy stoliku na parterze. Zresztą polecamy to miejsce, bo przez wielkie okna świetnie widać plac pod Lipami.

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Piętro

W Pli Pla Plo zjemy i coś wytrawnego, i coś na słodko. Wszystkie rzeczy, łącznie z ciastami i deserami są wyrabiane na miejscu. Wyjątkiem są lody:-) Zawsze (o ile ktoś nie wyje do cna) są szarlotka (6 zł, na ciepło z lodami – 10 zł), sernik (8 zł, z musem wiśniowym na ciepło – 10 zł), w weekend ciasta tortowe i brownie (8 zł). Desery są tu na bazie lodów z rozmaitymi dodatkami (od 13 zł za deser dziecięcy.

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Widok ze schodów na parter

Na słodko można też sobie zażyczyć gofra (od 5 zł), a do picia – czekoladę na gorąco (8 zł). Kawa kosztuje od 5,5 zł za espresso do 13 zł za latte con panna. Herbata zimowa z rozgrzewającymi dodatkami (bez alkoholu:-) kosztuje 10 zł.

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Z lewej właścicielka lokalu – Justyna Sitko, z prawej pracownica – Joanna Źródelska

Pli Pla Plo jako bistro oferuje za to panini na ciepło, falafele we wrapie oraz sałatki. Na duży apetyt polecamy falafele, i to dużą wersję, bo kosztuje ona 15 zł, a mała wersja – 14 zł, więc mała się zupełnie nie opłaca. Falafele w Pli Pla Plo to sporej wielkości kotleciki, zawinięte we wrapie z warzywami, hummusem i sosem czosnkowym. Porcja tak słuszna, że nie byliśmy w stanie jej zjeść na raz.

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Duży falafel (15 zł)

Sałatki za to występują w trzech odsłonach i wszystkie kosztują po 18 zł: vege, z dobrą szynką (dojrzewającą i m.in. z orzechami włoskimi, sosem miodowo-musztardowym, parmezanem) i z dobrym serem (kozim lub mozarellą), choć jeśli klient sobie zażyczy inną kompozycję, to w miarę dostępności składników takową dostanie.

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Sałatka z dobrą szynką (18 zł)

Panini na ciepło też jest okazałe i można kąsnąć jedną z trzech wersji (14 zł): classic z gotowaną szynką, włoską z szynką dojrzewającą lub z piersią z kurczaka, mozzarellą i warzywami.

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Panini z piersią z kurczaka (14 zł)

Wraz z powiększeniem przestrzeni, Pli Pla Plo zwiększyło też asortyment trunków. Można tu się napić soków marki Pyrsk (6 zł), lemoniad On Lemon (7 zł), cydru, a w zimie – grzańca bez (10 zł) lub z alkoholem (12 zł). No i są wreszcie wino i piwo. Kieliszek wina deserowego kosztuje tu 7 zł, a wino można też kupić na karafki 0,25 lub 0,5 l i butelki 0,75 ml. Oprócz deserowego, są też wina Neblina, Vinnum oraz lekko gazowane Vino Spumante – Ocabianca i Prosecco – sprzedawane na szklanki z dodatkiem truskawek i mięty (12 zł).

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Herbata zimowa (10 zł)

Z piw Pli Pla Plo proponuje trunki z browaru rzemieślniczego Pinta z Żywca, tylko butelkowe – od 9 do 12 zł. Do piwa można zamówić przegryzkę (3 zł) w postaci małych kanapek z różnymi rodzajami past.

Katowice: Pli Pla Plo Cafe. Sok Pyrsk (6 zł)

W giszowieckim lokalu można sobie też zorganizować imprezę okolicznościową, z pełną obsługą restauracyjną. Menu jest ustalane każdorazowo według potrzeb, a dania są wykonywane na miejscu. Oprócz tego warto obserwować profil Pli Pla Plo na Facebooku, bo sporo się tu dzieje – a to Mikołajki, a to zajęcia dla dzieci z animatorką.

Grudzień 2017 r.

Pli Pla Plo Cafe

Katowice Giszowiec, pl. Pod Lipami 9,

czynne: pon.-czw., niedz. 12.00-20.00, pt., sob. 12.00-21.00

płatność kartą: tak, WiFi: tak

Profil Pli Pla Plo na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

Komentarze

  • Silesia Smakuje » Godziny otwarcia restauracji w Wigilię, Święta Bożego Narodzenia, sylwestra, Nowy Rok i Trzech Króli 2017/2018:

    […] Więcej o Pli Pla Plo Cafe przeczytasz tu: http://silesiasmakuje.pl/katowice-pli-pla-plo-cafe-na-giszowcu-ma-wiecej-miejsca-na-parterze-i-serwu… […]

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.