Katowice: Piwo Nikiszowiec w SC

W klubokawiarni Strefa Centralna w Centrum Kultury Katowice pojawiło się nowe piwo butelkowe o nazwie Nikiszowiec. To pierwsze z serii piw, które będą wyprodukowane dla tego katowickiego lokalu. Wkrótce pojawią się inne piwa związane z miejscami w stolicy województwa (ma być np. piwo Giszowiec), etykietę do każdego zaprojektuje inny artysta.

Piwo Nikiszowiec w klubokawiarni Strefa Centralna w Katowicach

Piwo Nikiszowiec w klubokawiarni Strefa Centralna w Katowicach

Piwo Nikiszowiec można kupić w Strefie Centralnej zarówno na miejscu, jak i na wynos.
W obu przypadkach kosztuje 9 zł. Butelka ma etykietę nawiązującą graficznie do katowickiego osiedla, są na niej róże ze słynnej mozaiki z poczty przy kościele św. Anny oraz okno z nikiszowieckiego domu. Etykietę zaprojektował gliwiczanin Mikołaj Ratka. Wkrótce będą dostępne również koszulki i bluzy z logo podobnym do tego z butelki piwa Nikiszowiec.

Katowice: Strefa Centralna

Katowice: Strefa Centralna

Ten pierwszy w Polsce stout owsiany (smak ciastka czekoladowego posypanego płatkami owsianymi) ma barwę czarną jak węgiel. Został wyprodukowany po raz pierwszy w 2011 r. pod nazwą Wesołych Świąt przez Pintę, firmę opracowującą receptury piw, sprowadzającą odpowiednie surowce i nadzorującą proces warzenia piwa w zaprzyjaźnionych browarach. Piwo Nikiszowiec zostało uwarzone w Browarze na Jurze w Zawierciu.

Strefa Centralna,

Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2, budynek Centrum Kultury Katowice

czynne: pon-pt.: 09:00-22:00, sob.: 15:00-22:00

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.