Katowice: Petit Summer na Dolinie Trzech Stawów. Nowa miejscówka znanej bistro-piekarni z Wojewódzkiej

Petit Summer to letnia miejscówka znanego z ul. Wojewódzkiej bistro, kawiarni i piekarni w jednym, czyli Petit. Ten lokal jest słynny ze swojego pieczywa i słodkich wypieków, a na Dolinie Trzech Stawów prezentuje swoje inne, grillowe oblicze. Uwaga, trzeba obserwować profil PS na Facebooku, bo jego działanie jest mocno uzależnione od pogody!

Katowice: Petit Summer

W sumie Petit Summer to kilka kontenerów zlepionych w jedno plus parasole i leżaki, ale to całkiem urocza miejscówka, bo położona tuż obok stawu kąpielowego na Dolinie (na prawo od autostrady w kierunku na Kraków, dojazd od ul. Lotnisko, najbliżej jest parking za salonem samochodowym). Ale też można się tu przejść z innych miejsc Doliny.

Katowice: Petit Summer

Petit Summer specjalizuje się w daniach z grilla. Można tu kąsnąć np. kiełbasę 10/15 zł, białą kiełbasę 8/12 zł, filet z kurczaka 15 zł, karkówkę 15 zł, kaszankę 10 zł, szaszłyk mięsny lub szaszłyk wege 15 zł, frakfurterki cielęce 12 zł – do tych wszystkich rzeczy zamiast buły jest ciabatta z grilla i i sos jest w cenie. Ciabatta (pieczywo jest z Rother&Hebda) z karczkiem lub filetem z kurczaka grilla z warzywami kosztuje 15 zł. Jeśli chcecie dodatkowo urozmaicić jedzenie dodatkami, to za 2 zł każdy możecie sobie zażyczyć sos miodowo-musztardowy, sos czosnkowy, sos bazyliowy, karmelizowaną cebulę i ogórka kiszonego.

Katowice: Petit Summer

Ciekawą propozycją Petit Summer są rzadko spotykane podpłomyki z grilla na białym sosie. Mały kosztuje 15 zł, duży 25 zł. My spróbowaliśmy małego, i powiemy Wam, że szacun dla tego, kto zje duży:-) Mały i tak jest całkiem spory. – Podpłomyki to nasza specjalność – mówi Asia, właścicielka Petit. – Pieczemy je sami, na podstawie przepisu z książki z 1970 r. Bazą dla podpłomyków są nasze potrawy z grilla – dodaje.

Katowice: Petit Summer

Podpłomyki występują w kilku wariantach:

  • kiełbasa z grilla, karmelizowana cebula, pomidorki, ser;
  • biała kiełbasa, ser wędzony, żurawina, tymianek;
  • kaszanka, jabłko, cebula;
  • grillowany boczek, śliwki, mozarella;
  • chorizo, papryka, orzeszki ziemne, ser.

Katowice: Petit Summer

Jeśli w zestawieniu podpłomyków nic Wam nie odpowiada, można je zmodyfikować, prosząc np. o filet z kurczaka zamiast kiełbasy, co my właśnie uczyniliśmy.

Katowice: Petit Summer. Mały podpłomyk z filetem z kurczaka z grilla (15 zł).

Na deser zawsze znajdzie się tu jakieś z petitowych, wypasionych ciast. Należy o nie pytać obsługę, bo są trzymane w środku, w lodówce, są też wypisane na tzw. potykaczu.

Katowice: Petit Summer. Zielony smoothie

Całkiem spory jest w Petit Summer wybór napojów, na czele z sokami świeżymi, z wolnoobrotowych wytłaczarek (14 zł):

  • zielonym (jabłko, szpinak, kiwi),
  • pomarańczowym.

Smoothies kosztują 13 zł i do wyboru są:

  • fioletowy (owoce leśne, banan),
  • czerwony (truskawki, jabłko, banan),
  • zielony (jabłko, gruszka, banan, szpinak).

Domowa lemoniada jest za 12,5 zł.

Katowice: Petit Summer

W Petit Summer napijemy się też lemoniad On Lemon, soków Pyrsk, ale też chmielowej lemoniady (która ma bardzo charakterystyczny, lekko gorzkawy smak) czy napojów Mio Mio. Piwo – tylko bezalkoholowe, bo Petit znajduje się przy stawie kąpielowym. Plus cold brew od katowickiej cafe Bez Cukru, który ma z Petit ciacha.

W weekendy w Petit Summer działają animatorzy dla dzieci, żeby rodzice mogli spokojnie zjeść.

 

Lipiec 2018 r.

Petit Summer,

Katowice, Dolina Trzech Stawów (obok stawu kąpielowego, dojazd i parking koło salonu MM Cars, ul. Lotnisko),

czynne: 14-21, w weekend i dni świąteczne 10-21,

płatność kartą: tak,

umywalka wolnostojąca – tak, toi toie – tak,

koce w przypadku zimna – tak

Profil Petit na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.