Katowice: Pancake Heaven. Niebiańskie naleśniki w 50 odsłonach

Nowa naleśnikarnia przy ul. Drzymały 9, w centrum Katowic, między ulicami Kopernika i Żwirki i Wigury, istnieje już dwa miesiące. Byliśmy tu w poniedziałek po południu, ostatniego tygodnia września. Widać, że katowiczanie polubili Pancake Heaven, bo w naleśnikowym niebie nie brakowało wygłodniałych duszyczek. A to dopiero początek pomysłów załogi Pancake Heaven. Przeczytajcie, jakie zniżki i atrakcje wymyślili na jesień 2015.

Katowice: Pancake Heaven. Fot. Łukasz Cyrus

Katowice: Pancake Heaven. Fot. Łukasz Cyrus

Przypomnijmy, że Pancake Heaven znajduje się na parterze kamienicy, w odnowionym pomieszczeniu, z piękną werandą od strony podwórza, przywodzącą na myśl raczej krakowski Kazimierz niż Katowice.

Lokal specjalizuje się w naleśnikach. Zjemy tu ponad 50 naleśników z rozmaitym nadzieniem, i co, ciekawe, można wybierać spośród 4 rodzajów mąki, z której zostanie wykonany naleśnik: pszennej, orkiszowej, gryczanej i kukurydzianej. Jest też coś dla wielbicieli klasycznych obiadowych dań.

Kuchnia, w której rządzi Michał „Ołówek” (ze względu na wzrost i figurę) Wasilewski, jest otwarta na lokal. Dzięki temu można podpatrzeć, jak powstaje nasz naleśnik:-)

My tuż po otwarciu pisaliśmy o Pancake Heaven tak [KLIKNIJ]

Katowice: Pancake Heaven. Fot. Łukasz Cyrus

Katowice: Pancake Heaven. Weranda. Fot. Łukasz Cyrus

Promocje, zniżki i boskie akcje w Pancake Heaven:

1. 10 proc. zniżki NA WSZYSTKO dla studentów. Zniżka obowiązuje cały boży tydzień i cały dzień. Co ciekawe, studenci najbardziej ukochali sobie naleśnika z nutellą. Pancake Heaven jest jednym ze sponsorów Biegu z Uśiem pod Egidą”, który odbędzie się 10.10.2015 r. Zwycięzcy biegu przyjdą uzupełnić kalorie do Pancake Heaven.

2. Dzieci są mile widziane w Pancake Heaven. Mają do swojej dyspozycji kącik dziecięcy, a ponadto – dla każdego dziecka naleśnikarnia ma prezent niespodziankę.

3. Warto obserwować profile Pancake Heaven na:

Facebooku – Profil Pancake Heaven na Facebooku

Twitterze – @niebonalesnikow

Instagramie – PANCAKEHEAVEN

bo prężnie działają, a poza tym można wziąć udział w ciekawych konkursach z nagrodami (np. w konkursie dla studentów na pomysł na naleśnik studencki – tu naleśnik z zupką chińską wcale nie jest tak oryginalną propozycją…). Za „zameldowanie się” w Pancake Heaven też można liczyć na bonus.

4. Co miesiąc, w Pancake Heaven można liczyć na weekend specjalny. We wrześniu np. był weekend brodaczy (panowie z brodą mieli zniżkę), a w październiku szykuje się festiwal ostrych sosów. Każdy do naleśnika (wytrawnego:-) dostanie dodatkowy sos gratis, do wyboru – ostry, piekielnie ostry i atomowo ostry. Właściciele ostro myślą też o specjalnym zimowym weekendzie z „Gwiezdnymi wojnami”, z okazji premiery nowego filmu. Niech moc będzie z wami!

Katowice: Pancake Heaven. Fot. Łukasz Cyrus

Katowice: Pancake Heaven. Kuchnia. Szef kuchni Michał „Ołówek” Wasilewski w akcji. Fot. Łukasz Cyrus

Jesienią możemy też liczyć na odświeżone, przystosowane do zimniejszych dni, menu. Już są piwo i wino grzane, a będzie więcej niespodzianek. – Zamiast jednej zupy dnia, będziemy mieć kilka. Chcemy się bawić zupami i wymyślać coraz to nowsze propozycje, np. krem z pomidorów z malinami – mówi Szymon Rymarczyk z Pancake Heaven.

Będzie też co tydzień specjalna propozycja – naleśnik tygodnia lub danie tygodnia, więc warto być na bieżąco z profilem Pancake Heaven na Facebooku. Najpopularniejsze dania zostaną wprowadzone na stałe do menu.

Katowice: Pancake Heaven. Fot. Łukasz Cyrus

Katowice: Pancake Heaven. Ekipa. Fot. Łukasz Cyrus

W Pancake Heaven można też zamówić naleśniki na wynos (dostaniemy je w gustownej, białej firmowej torbie papierowej). Naleśnikarnia realizuje też dowóz do firm – w centrum Katowic gratis. Zamówienia telefoniczne są przyjmowane pod nr 532 773 555.

Katowice: Pancake Heaven. Fot. Łukasz Cyrus

Katowice: Pancake Heaven. Pancake z powidłami, orzechami i sosem waniowym.  Fot. Łukasz Cyrus

Jesień zapowiada się w Pancake Heaven gorąco, bo w samym lokalu jest kominek, który będzie dawać przyjemne ciepło w chłodne dni.

Katowice: Pancake Heaven. Fot. Łukasz Cyrus

Katowice: Pancake Heaven. Naleśnik z kurczakiem, grzybami i sosem czosnkowym, na mące gryczanej. Fot. Łukasz Cyrus

Naleśniki (od 6,5 do 24 zł) w Pancake Heaven występują w kilku odsłonach (niektóre ważą nawet pół kilograma!): słodkie, z mięsem, zapiekane, pancake, wegetariańskie, tagiatelle naleśnikowe. Każdy można zamówić z wybranym sosem, oraz z wybranego rodzaju mąki. W menu są też zupy, dania obiadowe, śniadania oraz desery i sałatki.

Tekst sponsorowany

Wrzesień 2015

Pancake Heaven,

Katowice, ul. Drzymały 9,

czynne: pon.-czw.: 10.00-21.00, pt. -sob. 10.00-22.00, niedz.: 11.00-21.00

Strona internetowa Pancake Heaven

 

 

 

 

Komentarze