Katowice: Nowa restauracja Belart

W Katowicach powstał pierwszy w mieście klub kreatywny, czyli połączenie restauracji, pubu i miejsca, gdzie można rozwijać swoją osobowość. Nazywa się Belart i mieści przy ul. Słowackiego 22 w miejscu dawnego pubu Hard Cock.

Katowice: Klub kreatywny Belart

Katowice: Klub kreatywny Belart

Belart założyli Katarzyna Helena Kowalska, coach biznesowy, autorka książek z serii „Skuteczny coaching ” oraz Artur Beliczyński, który w tym miejscu kiedyś prowadził kultową Bohemę. Zresztą od imienia i nazwiska pana Artura pochodzi nazwa lokalu, która pięknie też wpisuje się w założenia klubu: ma być artystycznie, kreatywnie, inspirująco, ale też pysznie i zabawowo. Właściciele planują imprezy taneczne, bo sami uwielbiają się bawić, a w piwnicy Belartu (bo klub ma – niczym krakowskie lokale – klimatyczną piwnicę) jest miejsce do tańczenia i odpowiednie nagłośnienie. Już zorganizowano tam udane Andrzejki, a szykuje się sylwester. Imprezy są przeznaczone głównie dla ludzi po 30, bo w Katowicach ciągle brakuje miejsca gdzie młodzi duchem mogliby się spotkać i pobawić.

Katowice: Klub kreatywny Belart

Katowice: Klub kreatywny Belart

Będą tu organizowane również warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi, wernisaże sztuki (obecnie wnętrza zdobią prace Magdaleny Chowaniec), koncerty i wszelkie inne ciekawe wydarzenia. Wystrój wnętrza nie jest nachalny, ma sprzyjać relaksowi. Urządzano je zgodnie z zasadami feng shui. Jest tu bezpłatne Wi-Fi, są też telewizory na ścianach, a na dole kominek, przy którym można się ogrzać w zimowe wieczory.

Katowice: Klub kreatywny Belart

Katowice: Klub kreatywny Belart

Samo miejsce, w którym znajduje się Belart, ma niezwykłą historię. W XIX wieku w miejscu kamienicy u zbiegu ulic 3 Maja i Juliusza Słowackiego była pierwsza w Katowicach żydowska synagoga, tzw. stara synagoga.

Katowice: Klub kreatywny Belart

Katowice: Klub kreatywny Belart

Klub jest czynny od rana do późnego wieczora, więc w menu znajdziemy propozycje na śniadania, lunche i obiady oraz kolacje. Na śniadanie można zjeść np. omlet z warzywami i żółtym serem (12 zł), grillowane kiełbaski z pieczywem (12 zł), trzy rodzaje jajecznicy (7 lub 8 zł). Zupa dnia kosztuje 5 zł, inne: od 6 do 12 zł, są np. rosół staropolski, francuska cebulowa, krem czosnkowy na palonych ziemniakach, barszcz czerwony, gulaszowa).

 

Katowice: Klub kreatywny Belart. Polędwiczki w sosie  sosie grzybowo-koniakowym

Katowice: Klub kreatywny Belart. Polędwiczki w sosie sosie grzybowo-koniakowym

Każdego dnia jest proponowane danie dnia. Za 16 zł zjemy pełen obiad (w tym zupa i surówki bez ograniczeń), np. krem grzybowy z grzankami i schab po cygańsku z zapiekanymi ziemniaczkami i kapustką zasmażaną.

Wśród dań popisowych szefa kuchni (pełne menu będzie dostępne od Nowego Roku) są m.in. dama z polędwiczką, czyli polędwiczki w sosie grzybowo-koniakowym podawane z zapiekanymi ziemniaczkami i bukietem warzyw gotowanych (36 zł), grillowany filet z kurczaka zapiekany z serem camembert podawany z żurawiną, frytkami i sałatką francuską (24 zł), sandacz zapiekany ze szpinakiem i białą mozarellą, podawany z ryżem i warzywami na ciepło (28 zł). Są też trzy rodzaje sałatek (nicejska, Posejdon, grecka (18-21 zł) oraz pizza. Na koniec można sobie zafundować deser: szarlotkę domową z lodami waniliowymi i bitą śmietaną na ciepło (12 zł), brzoskwinie flambirowane na rumie z lodami waniliowymi (15 zł), banany opiekane na maśle z miodem, serwowane w gorącej kąpieli czekoladowej (15 zł).

Katowice: Klub kreatywny Belart. Szarlotka domowa z lodami waniliowymi i bitą śmietaną na ciepło

Katowice: Klub kreatywny Belart. Szarlotka domowa z lodami waniliowymi i bitą śmietaną na ciepło

Serwowana jest kawa Espresso Italiano (6 zł espresso, 9 zł latte, cappuccino). Są też oczywiście drinki, piwo (docelowo ma być dużo rodzajów piwa, również z małych browarów) i wino.

Klub uruchamia właśnie tzw. wynosy. Możliwe będzie zamówienie sobie wybranego dania przez telefon. W promieniu 200 m od lokalu zostanie ono doniesione na miejsce.

Klub kreatywny Belart,

ul. Słowackiego 22,

tel. 32 203-35-37

https://www.facebook.com/KlubBelart

 

 

 

 

 

Komentarze

  • Anna:

    Wczoraj odwiedziłam to miejsce, które znam już od lat, dalej mają NAJLEPSZE PIEROGI w mieście!! Kuchnia jak u mamy!

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.