Katowice: Na śniadanie do budki. Bajlaga Sandwich Shop z kanapkami, sałatkami, szwedzką kawą i słodkościami

Śniadanie miau? – pyta kot z obrazka na ścianie Bajlaga Sandwich Shopu. Jeśli nie „miau”, to ten adres jest właściwy. Bajlaga przy ul. Krasińskiego 1 (niedaleko skrzyżowania z Damrota), naprzeciwko Zakładu Doskonalenia Zawodowego i trzy kroki od Politechniki Śląskiej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej, specjalizuje się właśnie w śniadaniowych kanapkach oraz kawie, ale ma w ofercie też inne przekąski, w tym sporo pozycji wegańskich. Wszystko można wziąć na wynos.

Katowice: Bajlaga Sandwich Shop

Niepozorna brązowa budka typu „większy kiosk” to królestwo kanapek made by Tomasz Wypiór i jego żona Agnieszka. Sandwicze robią sami codziennie rano z chleba, który przywożą z Jury, gdzie mieszkają. To chleb żytnio-orkiszowy na zakwasie. Kanapki są solidne, nie żadne bagietki albo ciabatty, tylko kawały chleba z wypasionym wyposażeniem. W dodatku Baljaga jest czynna od wczesnych godzin porannych, od 7 gdy nie ma studentów, a od 6 rano, gdy już zacznie się rok akademicki.

Katowice: Bajlaga Sandwich Shop

Kanapki kosztują tu 5 lub 6 zł, do wyboru są m.in. z (+ dodatki): salami, pstrągiem, pasztetem vege, camembertem, tuńczykiem, szynką wędzoną, boczkiem, łososiem czy kurczakiem. Dużym powodzeniem cieszą się wegańskie kanapki, w tym z różnorakimi pasztetami (np. z fasoli, soczewicy, pieczonych warzyw) oraz… wegańskim burgerem!

Katowice: Bajlaga Sandwich Shop

Do kanapek można wziąć kawę na wynos, z ekspresu przelewowego. Ale to ciekawa kawa, bo szwedzka, marki Johan & Nyström. W jednorazowym kubku kosztuje 4 zł, a jak ktoś ma własny kubek, to 3,5 zł.

Katowice: Bajlaga Sandwich Shop

Jeśli nie sandwicz, to Bajlaga proponuje sałatki warzywne (6 zł) lub owocowe (3 lub 5 zł), oczywiście z opcją na wynos.

Katowice: Bajlaga Sandwich Shop

Na drugie śniadanie można tu kąsnąć słodkości – muffiny czekoladowo-pomarańczowe albo brownie (jedne piecze Tomek, a drugie – jego żona, to taka małżeńska rywalizacja) albo drożdżówki maślane z makiem (3 zł).

Katowice: Bajlaga Sandwich Shop

Bajlaga jest malutka, ale w środku wygospodarowano kilka miejsc stojących przy blacie, więc jeśli ktoś jest okrutnie głodny, to może zjeść kanapkę albo coś innego na miejscu. Mają tu też karty lojalnościowe, więc wierni klienci mogą się dorobić gratisowej kanapki.

Katowice: Bajlaga Sandwich Shop

Acha, i kot z obrazka nie jest przypadkowy, bo Tomek i Agnieszka uwielbiają koty (i psy też), można z nimi toczyć godzinne rozmowy na ten temat:-)

Wrzesień 2018 r.

Bajlaga Sandwich Shop,

Katowice, ul. Krasińskiego 1, róg Damrota,

czynne: pon.-pt. 7-13,

Profil Bajlaga Sandwich Shop na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.