Katowice: Molekuła Cafe – kawiarnia ze śniadaniami przy Staromiejskiej

Od lipca w bramie przy Staromiejskiej 10 działa nowa kawiarnia Molekuła Cafe. Właściciele Karolina i Kacper serwują w niej kawę speciality oraz śniadania/brunche. Codziennie w witrynie czeka też kilka ciast – również w wersji wegańskiej.

Molekuła Cafe w Katowicach.

W Molekuła Cafe napijecie się kawy pochodzącej ze sprawdzonych polskich i zagranicznych palarni – z ekspresu oraz parzonej metodami alternatywnymi: aeropress, drip, chemex. Za kawę zapłacicie od 6 do 18 zł.

Tofurnik w Molekuła Cafe.

Do kawy Karolina i Kacper proponują ciasta i desery, również w opcji wegańskiej/bezcukrowej/ bezglutenowej np. tofurnik czy pudding jaglany z musem malinowym.

Karolina i Kacper zapraszają do Molekuła Cafe w Katowicach.

Właściciele Molekuły zapraszają również na pełnowartościowe śniadania. Jak piszą na profilu kawiarni na Fb: ”korzystamy z jajek z wolnego wybiegu, niepasteryzowanego mleka, świeżych warzyw i owoców oraz z produktów od lokalnych dostawców”.

Omlet proteinowy z masłem orzechowym i owocami leśnymi w Molekuła Cafe.

Śniadania/brunche serwowane są w dni powszednie w godz. 8.30-12.30, w weekendy do godz. 14.

Placuszki bananowo-owsiane w Molekuła Cafe.

W śniadaniowym menu znajdziemy m.in. jajecznicę podawaną z pieczywem i minisałatką, frankfurterki z minisałatką i pieczywem, kaszę jaglaną z jabłkami i cynamonem czy owsiankę z owocami sezonowymi na mleku roślinnym, słodzoną syropem klonowym, placuszki bananowo-owsiane, omlet proteinowy. Ceny od 12 do 16 zł.

Molekuła Cafe w Katowicach.

A dla tych, którzy są już po śniadaniu… smoothies 11 zł i koktajle 11 zł. Są też inne napoje: sok świeżo wyciskany z cytrusów, napoje na bazie ziół, lemoniada. Od września w Molekuła Cafe dostępne są również butelkowe piwo, wino białe i czerwone oraz prosecco.

Molekuła Cafe w Katowicach.

Pod koniec sierpnia w bramie, w której znajduje się Molekuła Cafe pojawił się neon oznajmiający: ”We have coffee”. Wypatrujcie też tablicy, na której pojawiają się zaproszenia na kawę i informacje o promocjach.

Październik 2018 r.

Molekuła Cafe
Staromiejska 10, Katowice
czynne: pon-sob 9.30-19, niedziela 10-18
płatność: gotówką, kartą płatniczą – zamówienia składamy przy barze
Profil lokalu na Facebook [kliknij tutaj]

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.