Katowice: Kroyone przy Dworcowej karmi czipsami i frytkami

Na początku września przy Dworcowej 15, w sąsiedztwie Lodowato, otworzył się drugi punkt Kroyone – baru ze świeżo krojonymi i smażonymi czipsami i frytkami. Ich hasło to: Kroyone to najlepsze, co mogło spotkać ziemniaka 🙂

Pierwszy lokal Kroyone powstał w styczniu 2018 r. w Sosnowcu w podcieniach Katedry. Co ciekawe, tam też sąsiadem jest Lodowato, a obok mieści się słynny już bar z hot dogami Talio Pitalio. Przez kilka miesięcy Kroyone dorobiło się sporej grupy fanów. Przyjeżdżali do Sosnowca nawet z Katowic, stąd decyzja, by otworzyć się w Kato i to w centrum, przy ulicy, która zbiera się właśnie do nowego życia.

Kroyone w Katowicach mieści się przy Dworcowej tuż obok Lodowato.

Katowickie Kroyone zapewnia gościom kilka siedzących miejsc. W ciepłe dni przed lokalem czekają na nich leżaki.

Kroyone w Katowicach.

Świeżo smażone czipsy i frytki serwowane są w głębokich tekturowych tackach. Można je też wygodnie spożywać w drodze po mieście.

Świeżo krojone i smażone chipsy w Kroyone w Katowicach.

Jak wygląda produkcja? Ziemniaki – to polska odmiana, specjalnie dobrana do potrzeb Kroyone i dla niego dostarczana. Surowe ziemniaki czekają na skrojenie na czipsy lub frytki. Co ważne, ziemniak pozostaje w mundurku, bo, jak podkreśla właściciel, zależało mu, żeby nie uronić niczego, co wartościowe w bulwie. Pokrojone ziemniaki – wszystko odbywa się na oczach klienta a maszyny zostały zaprojektowane specjalnie dla Kroyone! – trafiają do frytkownicy z olejem roślinnym na podwójną obróbkę, skąd wychodzą chrupiące.

Chilli Chips w Kroyone w Katowicach.

Potem czipsy lub frytki trafiają do metalowego naczynia, gdzie są starannie mieszane z solą. Jeśli wybierzemy posypkę, jest serwowana bezpośrednio na gotowe czipsy. Ostatecznie trafiają do kartonowego odkrytego pudełka. Właściciel nie chciał, by były to papierowe torebki czy rożki, żeby nie zaparzać ciepłego produktu. Wszystkie produkty mogą zostać spakowane, ale naszym zdaniem, najlepiej zjeść je ciepłe, tuż po usmażeniu.

Cheese Bacon Fries w Kroyone w Katowicach.

Czipsy/frytki belgijskie/frytki francuskie porcja L – kosztują 8 zł, XL – 10 zł. Frytki/chipsy z batata – porcja L 10 zł. Nowością w katowickim Kroyone jest rozbudowana oferta zestawów. Zestaw hot wings z frytkami/chipsami kosztuje 16 zł, tyle samo co chili con carne z frytkami/chipsami. Dania spokojnie mogą zaspokoić lunchowy lub przedimprezowy głód.

Hot Wings + Chips w Kroyone w Katowicach.

Hitem sprzedaży w ostatnich dniach jest Hot Cheese and Bacon, czyli frytki lub chipsy polane roztopionym serem, bekonem i papryczkami Jalapeno.

W Kroyone w Katowicach napijecie się meksykańskich oranżad Jarritos.

To nie koniec nowości – zapewnia właściciel. Niebawem pojawią się w ofercie frytki po kanadyjsku, czyli tzw. Poutine. A co to takiego?! – pytamy w Kroyone. To frytki z sosem pieczeniowym z serem roztopionym w nim 🙂

Wrzesień 2018 r.

Kroyone
ul. Dworcowa 15, Katowice
czynne: pon-czw 12-21, pt-sob 12-24, nd 12-20
płatność: gotówką, kartą
profil lokalu na Fb [kliknij tutaj]

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.