Katowice: Kokiza Pizza&Pasta. W tej budce przy Ligockiej dziewczyny robią pizzę

Niepozorna budka u zbiegu ulic Ligockiej i Kredytowej (Ligota/Brynów) dostała drugie życie. Kiedyś świetnie się wiodło tu Fish&Chips Silesia, który pożeglował w kierunku większego lokalu w Chorzowie Batorym. Od niedawna swoje miejsce znalazła tam Kokiza Pizza&Pasta.

Katowice: Kokiza Pizza&Pasta

Budka jest malutka, Kokiza produkuje tu głównie pizze i pasty na wynos i z dowozem, ale na upartego można zjeść coś na miejscu – w środku (wchodzi się po schodkach) albo w miniogródku z tyłu budki, wśród samochodów – bo wokół budki jest komis samochodowy.

Katowice: Kokiza Pizza&Pasta

Kokizę prowadzą dwie dziewczyny – Ania i Sylwia. Anię możecie znać, bo udziela się w śląskim gastroświecie, m.in. robi zdjęcia. To ich pierwszy biznes gastronomiczny. Nie były do końca przekonane do tej budki, ale okazuje się, że jej głównym atutem jest strategiczne położenie.

Katowice: Kokiza Pizza&Pasta

Pickę – jak mówi Ania – dziewczyny pieką w elektrycznym piecu. Ciasto jest ich własną recepturą, dodają do niego nieco więcej oliwy, dzięki czemu pizza nie jest taka sucha. Również składniki pozyskują lokalnie – w tym z rodzinnych ogródków.

Katowice: Kokiza Pizza&Pasta

Pizza ma standardową wielkość 32 cm, kosztuje od 17 za Margheritę do 30 zł za kompozycję wybranych składników. Największym powodzeniem, jak do tej pory, cieszy się Roma (z szynką prosciutto cotto i pieczoną papryką) za 28 zł.

Katowice: Kokiza Pizza&Pasta. Pizza Roma

Ciekawie smakuje też firmowa Kokiza, z kurczakiem, cebulą, ogórkiem kiszonym i kukurydzą za 29 zł.

Katowice: Kokiza Pizza&Pasta. Pizza Kokiza

Na wynos i w dowozie pizze są dostarczane w takich ładnych pudełkach (jest za nie dopłata 1 zł). Pickę z dowozem można zamówić telefonicznie w lokalu albo przez portale jedzeniowe.

Katowice: Kokiza Pizza&Pasta

Oprócz pizzy, Kokiza proponuje też pasty, głównie klasyki, takie jak spaghetti bolognese (14,90 zł), carbonara (15,90 zł), ze szpinakiem – w wersji wege oraz z kurczakiem (14,90 lub 15,90 zł). Jeśli nie chcemy się biedzić z makaronem spaghetti, każdą pastę można sobie zażyczyć z makaronem typu penne lub tagiatelle za 1 zł dopłaty.

Katowice: Kokiza Pasta&Pizza

Acha, i nazwa Kokiza pochodzi od sympatycznej knajpki, którą Ania wypatrzyła w czasie podróży do Izraela.

Katowice: Kokiza Pizza&Pasta. Ania i Sylwia – właścicielki Kokiza Pizza&Pasta

Lipiec 2018 r.

Kokiza Pizza&Pasta,

Katowice, ul. Kredytowa 3, róg Ligockiej, budka naprzeciwko stacji benzynowej Shell,

godziny otwarcia: pon.-czw. 12-22, pt. 12-23, sob. 13-23, niedz. nieczynne

płatność kartą: tak

Profil Kokiza Pizza&Pasta na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.