Katowice: KATO Burger na Panewnikach. Burgery i odrobina szaleństwa

To była nasza druga wizyta w KATO Burgerze na Panewnikach, który działa od października 2015. Za pierwszym razem, tuż po otwarciu, jedzenie nas nie zachwyciło. Ale daliśmy mu drugą szansę i tym razem nasz związek został (dobrze) skonsumowany:-) KATO Burger to malutki lokal na parterze (po schodkach) kamienicy nieopodal skrzyżowania ulic Panewnickiej, Medyków i Kijowskiej, blisko bazyliki panewnickiej, Uniwersytetu Medycznego, Szpitala Kolejowego i wielkiego szpitala klinicznego na Ligocie. Plus do tego wybudowano niedaleko spore nowe osiedle Franciszkańskie.

Katowice: KATO Burger

Katowice: KATO Burger

Z zewnątrz lokal prezentuje się całkiem normalnie, za to w środku jest trochę szaleństwa. Czuć inspirację meksykańskimi barwami, ale widać też pasję właścicielki, Weroniki Twardowskiej, dziewczyny po katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Fotografie są nawet w… toalecie (spokojnie można by to nazwać minigalerią fotografii – jak wygląda, możecie, jeśli chcecie, zobaczyć na końcu tego artykułu, na samym końcu). Zdjęcia są… oryginalne:-) Zresztą rodzeństwo Weroniki to też artyści, za to mama ma doświadczenie w gastronomii, i to ona namówiła dziewczynę, żeby się tym zajęła po powrocie z Nowego Jorku, gdzie Weronika bawiła jakiś czas.

Katowice: KATO Burger

Katowice: KATO Burger

Menu, jak na burgerownię przystało, stoi bułkami z mięsem. Wołowe burgery (200 g mięsa) występują tu w wersji klasik (z cebulą, sałatą, pomidorem, ogórkiem i wybranym sosem – 15 zł) albo czisburger (z serem, 16 zł). Dla okrutnie głodnych jest też burger z 300 g wieprzowiny (Katoburger, 15 zł, z karminadlem, burakiem, cebulą, sałatą, pomidorem, ogórkiem i sosem chrzanowym). Do burgerów można zamowić dodatki za 1 zł każdy, takie jak bekon, jajko sadzone, ser żółty, ser pleśniowy, papryczki japaleno, buraki, hummus, prażona cebula. Sosy do wyboru: keczup domowy, czosnkowy, chili, BBQ, chrzanowy, curry, musztardowo-miodowy, musztarda, keczup, majonez.

Katowice: KATO Burger

Katowice: KATO Burger

Jeśli nie chcecie jeść czerwonego mięsa, do wyboru jest chicken (15 zł) z mięsem z kurczaka (200 g), cebulą, rukolą, pomidorem, ogórkiem i sosem do wyboru. Ostatnio wprowadzono też kilka vegeburgerów oraz weganburgera. Do burgera z serem prażonym dołączyły burgery z tofu w ciemnej bułce oraz w bułce a la ciabatta. Wszystkie po 13 zł.

Katowice: KATO Burger

Katowice: KATO Burger

Oprócz burgerów, w lokalu można też zjeść frytki belgijskie (porcja 4 zł), lub z serem (5 zł) i ćwiartki ziemniaczane (9 zł), serwowane z sosem. Ciekawą alternatywą dla frytek są ziemniaki grillowane, robione ze specjalnej odmiany ziemniaka (5 zł), podawane tu z masełkiem czosnkowym, z twarożkiem ze szczypiorkiem i cebulą albo z hummusem.

Katowice: KATO Burger

Katowice: KATO Burger

Można też skusić się na zestaw tygodnia za 16 zł, np. czikenburger z frytkami. My spróbowaliśmy w KATO Burgerze czisburgera z dodatkiem bekonu oraz czikenburgera. Chociaż bułka pszenna jest bardzo duża i gdy byliśmy tam pierwszy raz była gumiasta, teraz widać, że została dopracowana, bo jest zaskakująco chrupiąca, a nie ciągnąca się. Posypana sezamem. Mięso dobre, dobrze wysmażone, dodatki też nam smakowały. Burger jest spory i dość trudno go zjeść nie brudząc się, ale na szczęście jest podawany na papierze, który można brudzić do woli, i na tacce.

Katowice: KATO Burger

Katowice: KATO Burger. Czikenburger

W lokalu można się też napić rozmaitych napojów (John Lemon kosztuje 7 zł), również piw lanych i butelkowych (6 zł). Kawa kosztuje 5 zł, a herbata 3 zł. Deserów nie wypatrzyliśmy:-)

Katowice: KATO Burger

Katowice: KATO Burger

Choć KATO Burger to mały lokal, można tu też posiedzieć dłużej, nie tylko obejrzeć zdjęcia Weroniki, ale też poczytać sobie książki czy gazety, wpisać się do zeszytu uwag, wpisów i hejtów:-), dla dzieci są kolorowanki. A czas w oczekiwaniu na jedzenie można sobie umilić skubaniem popcornu, który jest na stolikach w formie przekąski.

Katowice: KATO Burger

Katowice: KATO Burger. Czisburger

W KATO Burgerze można płacić kartą, są zamówienia na wynos (torebki papierowe kosztują 50 gr) i telefoniczne. Na razie nie ma dowozu. Dla gości są trzy miejsca parkingowe z boku budynku, przy ul. Rogosza.

Grudzień 2015 r.

KATO Burger,

Katowice, ul. Panewnicka 77,

czynne: pon.-czw., niedz. 12.00-20.00, pt., sob. 12.00-21.00

Profil KATO Burger na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Katowice: KATO Burger. Toaleta

Katowice: KATO Burger. Toaleta

 

 

 

Komentarze

  • Ghostraw:

    Torebki papierowe za 50 zł? Rozumiem, że to błąd i miało być groszy. 🙂

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.