Katowice: IKEA ma nową, wegetariańską wersję hot doga

Skład ”kiełbaski” w IKEA-ńskim, wegetariańskim hot dogu to jarmuż, czerwona soczewica, komosa ryżowa, cebula, marchew, ziemniaki oraz przyprawy: imbir, kurkuma, sól i pieprz. Do tego słodko-pikantna musztarda, marynowana czerwona kapusta oraz prażona cebulka – i to właśnie te dodatki, naszym zdaniem, robią najlepszą robotę 🙂 Są one częścią dania, więc nie dokładacie ich sami, ale dostajecie już taki komplecik.

Wege hot dog – nowość Ikea.

Wege hot dog kosztuje tyle, ile klasyczny hot dog z dodatkami, czyli 2 zł. Jest dostępny w bistro Ikea, na parterze, naprzeciw kas. Wege hot dog jest w menu od 1 sierpnia i cieszy się sporym zainteresowaniem.

Wege hot dogi zjecie w bistro w Ikea od sierpnia.

Z informacji Ikea wynika, że w sierpniu wege hot dog  pojawi się we wszystkich sklepach IKEA w Europie, a w 2019 pojawi się w ofercie w sklepach na całym świecie.

Pofyrlane Owoce w katowickiej Ikea.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że punkt gastronomiczny Pofyrlane Owoce (na parterze, tam gdzie stoją wielkie regały z produktami) w katowickiej Ikea ma już rok. Taki punkt jest tylko w tym sklepie, a nazwę wymyślił jeden z pracowników.

Mrożona kawa dostępna jest w punkcie Pofyrlane Owoce.

Oprócz soków wyciskanych i smoothie, Pofyrlane serwują gofry – pszenne i wieloziarniste (4 zł). Hitem jest tam mrożona kawa czekoladowa (400 ml) 10 zł.

Sierpień 2018 r.

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.