Katowice: Do Kofuku na sushi, ramen i pokébowl

Pierwszy Kofuku Sushi Shop & Bistro powstał w Sky Tower we Wrocławiu 7 lat temu. W Katowicach Kofuku rozpoczął działalność wraz z otwarciem w Galerii Libero w listopadzie ubiegłego roku. Sushi Shop & Bistro znajduje się na 2. piętrze Libero, w sąsiedztwie centrum fitness Fabryka Formy. W Kofuku zjecie oczywiście sushi, ale i sporo dań kuchni azjatyckiej: ramen, tom yum, udon, kaczkę w sosie teriayki, pokébowl…

Pokébowl to danie, które dosłownie je się oczami. Składa się z surowej ryby, warzyw, dressingu i ryżu. Jest świeże, lekkie, ale sycące. Idealne na posiłek w ciepłe miesiące. W Kofuku główną rolę w pokébowl gra łosoś macerowany w pomarańczy, a towarzyszą mu edamame, szparag, rzodkiewka, ryż, awokado, nerkowce, szczypior, teryiaki 35 zł.

Pokébowl w Kofuku Sushi Shop&Bistro. Fot. Silesia Smakuje

Dania zdrowe i wartościowe to również zupy. W menu Kofuku znajdują się trzy rodzaje Miso Shiru (11-18 zł), jest też Tom Yum – tajska zupa kokosowa z krewetkami i kolendrą 21 zł. Wśród nowości w menu pojawiła się jjampong – koreańska zupa z owocami morza na bazie z papryki chili. W Kofuku zjecie też ramen z kaczką 32 zł oraz ramen wieprzowy na bazie miso 30 zł.

Ramen, Tom Yum i kimchi w Kofuku Sushi Shop&Bistro. Fot. Silesia Smakuje

W menu Kofuku znajdziemy również makaron udon w kilku odsłonach: z owocami morza, z kurczakiem oraz z warzywami (30-38 zł).

Makaron udon z owocami morza w Kofuku Sushi Shop&Bistro. Fot. Silesia Smakuje

Kuchnia azjatycka, więc kaczka musi być. W Kofuku serwują kaczkę w sosie teriyaki z japońskim ryżem 57 zł.

Kaczka w Kofuku Sushi Shop&Bistro. Fot. Silesia Smakuje

Dotarliśmy do serca Kofuku, czyli sushi. Serwują tam zestawy – od prostych, składających z kilkunastu kawałków po Black Box-y, które wyglądają jak oszałamiające bomboniery. Najmniejszy Black Box ma 53 kawałki, największy 70 kawałków! My zdecydowaliśmy się zestaw Nagoya – 38 kawałków, w tym nigiri, futomaki, california i hosomaki 142 zł . Idealny zestaw dla dwojga, a nawet trojga.

Zestaw Nagoya w Kofuku Sushi Shop&Bistro w Katowicach. Fot. Silesia Smakuje

Wśród sushi w zestawach po 2 i 4 sztuki najpopularniejsza jest rolka Akina z sosem z dorady (krewetka w tempurze, por, sos z dorady, krewetek oraz surimi). Jak się dowiedzieliśmy, dostępna tylko i wyłącznie w Kofuku i goście wracają specjalnie na nią. Sushi z Kofuku można również zamówić z dostawą do domu czy biura. Zamówienia można składać m.in. przez telefon i stronę internetową lokalu. Kofuku ma również stałą ofertę lunchową: od poniedziałku do piątku w godz: 11-16 zestawy lunchowe kosztują 32-39 zł.

Rolka Akina z sosem z dorady w Kofuku Sushi Shop&Bistro w Katowicach. Fot. Silesia Smakuje

Desery w Kofuku – i tu można znaleźć sushi, ale na słodko np. futomak w tamago lub papierku sojowym z owocami i polewą truskawkową lub mango 23 zł. My wybraliśmy owoce w tempurze z gałką lodów o smaku zielonej herbaty 23 zł.

Owoce w tempurze i lody z zielonej herbaty w Kofuku Sushi Shop&Bistro. Fot. Silesia Smakuje

Kofuku znajduje się w centrum handlowym, na tzw. food courcie, ale dzięki jego położeniu w oddalonej od sklepów części, przy wielkiej przeszklonej ścianie można zapomnieć, że jest się w galerii. W sercu lokalu umieszczono urocze drzewo wiśniowe – Japonia to przecież Kraj Kwitnącej Wiśni 🙂 A oprócz stolików i baru z wysokimi krzesłami pod drzewem, do dyspozycji gości są również wygodne fotele przy niskich stołach. Za nimi znajduje się kącik dla dzieci.

Kofuku Sushi Shop&Bistro w Katowicach. Fot. Silesia Smakuje

Kofuku Sushi Shop&Bistro w Galerii Libero w Katowicach. Fot. Silesia Smakuje

Kofuku Sushi Shop&Bistro w Katowicach. Fot. Silesia Smakuje

Czerwiec 2019 r.

Kofuku Sushi Shop&Bistro
Galeria Libero, Kościuszki 229, Katowice
czynne: poniedziałek-sobota 9-21, niedziela 10-20
profil Kofuku na Facebook [kliknij tutaj]

 

Komentarze

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.