Dąbrowa Górnicza: Herbaciarnia Marzenie otwiera lokal w bibliotece

Herbaciarnia Marzenie to bardzo klimatyczne miejsce działające od ponad czterech lat w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń. Od poniedziałku (10 lutego) w Bibliotece Głównej MBP w Dąbrowie Górniczej rozpocznie działalność druga Herbaciarnia Marzenie.

Cieszymy się, bo po pierwsze w Dąbrowie nie ma zbyt wielu ciekawych lokali, po drugie w bibliotece powstanie miejsce dzięki, któremu wydarzenia organizowane przez bibliotekarzy zyskają klimatyczną oprawę. Dodatkowo dyrektor placówki zadeklarował, że z kawą czy herbatą będzie można krążyć po bibliotece np. wziąć je do czytelni. Fajna sprawa, godna naśladowania.

MARZ 1

Przytulne retro to znak rozpoznawczy Herbaciarni Marzenie.

Właściciele Marzenie obiecują, że w dąbrowskiej filii będzie przytulnie, ciepło, kameralnie, a przede wszystkim smacznie! Ma to być miejsce, w którym można się oderwać od zgiełku i codzienności. Klimat wnętrza nawiązuje do tego, co mieszkańcy Zagłębia znają już z lokalu w Sosnowcu: styl retro, wygodne fotele, piękna porcelana, nastrojowe lampy, świece i liczne detale.

MARZ 2

Herbaciarnia Marzenie w dąbrowskiej bibliotece.

W Marzeniu można wypić poranną kawę, zjeść lekkie musli śniadaniowe, sycącą sałatkę lub wpaść na popołudniową herbatę i ciasto. W ofercie ponadto pyszna, gorąca czekolada, świeżo wyciskane soki, sandwicze i wiele innych specjałów.

Picture 5

Herbata owocowa ”Królowa Serc”.

Klienci, którzy przyjdą do nowo otwartej herbaciarni w Dąbrowie Górniczej będą mogli spróbować również herbacianej oferty specjalnej: herbaty czarnej „Walentynka” oraz herbaty owocowej „Królowa Serc”. Herbaciarnia słynie też, że domowych pysznych ciast. W sosnowieckim lokalu największą popularnością cieszą się szarlotka na ciepło z lodami i ciasto wiśniowe z bezą. Można przypuszczać, że królować one będą również w dąbrowskiej filii.

Herbaciarnia Marzenie, w Bibliotece Głównej w Dąbrowie Górniczej, ul. Kościuszki 25, pn.-pt. 9-20, sb. 9-15.

Komentarze

  • Wojtek:

    Po prostu cudownie. Mimo ze to całkiem nowe miejsce od razu widać ze to jest ta jedyna ” Herbaciarnia Marzenie „Kochani Gratulacje i powodzenia.Jutro oczywiście Was odwiedzę.

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.