Czeladź: Muzyczne i edukacyjne spotkania w restauracji Smak do kwadratu

Restauracja i pizzeria Smak do kwadratu istnieje już od 10 miesięcy, a ciągle ma apetyt na nowe wyzwania, nie tylko kulinarne, ale też muzyczne i edukacyjne. Lokal znajduje się przy ul. Wiejskiej 40, niedaleko CH M1 w Czeladzi i drogi DK86 Katowice-Warszawa. Restauracja jest przyjazna rodzinom z dziećmi, ma menu dziecięce, foteliki, kącik dziecięcy oraz w pełni wyposażoną specjalną łazienkę tylko dla dzieci (i ich rodziców).

Czeladź: Restauracja Smak do kwadratu

Czeladź: Restauracja Smak do kwadratu

W restauracji i pizzerii Smak do kwadratu otwarty jest już sezon na taras.  Można odpocząć w tej oazie spokoju i zieleni w sercu miasta. Już niedługo będzie można korzystać z przytarasowej plaży dla dzieci.

Czeladź: Restauracja Smak do kwadratu

Czeladź: Restauracja Smak do kwadratu

Już w sobotę 9 kwietnia 2016 r. od godz. 18.00  Smak do kwadratu zaprasza na wieczór z muzyką włoską na żywo. Carlo Martinotti zagra i zaśpiewa największe przeboje  muzyki włoskiej, np. A chi, Attenti al lupo, Acqua e sale, Ancora, Bella senz`anima, Baila  morena, Cose della vita, Che sara, Champagne, Io vagabondo, L`emozione non ha voce, Parole parole, Quando quando, Roberta, Senza luce, Sono solo parole, Volare. Carlo występował z wieloma włoskimi wykonawcami. m.in. z Loredaną Berte. Pojawią się również prawdziwe rytmy brazylijskie, bo Carlo mieszkał i występował przez parę lat w Brazylii.
Bilety są w cenie 100 zł, z czego 70 zł do dyspozycji do  konsumpcji w lokalu. Można wybrać jedno z czterech menu skomponowanych na tę okazję z dań z karty. Bilety można kupić w restauracji oraz przez zakładkę „zamów on line” na stronie www (link w stopce na końcu tego artykułu). Koncert jest przewidziany do godz. 22.00, ale pod wpływem gorącego audytorium może się przedłużyć.

Czeladź: Restauracja Smak do kwadratu

Czeladź: Restauracja Smak do kwadratu

Od 12 kwietnia przez cały tydzień aż do niedzieli ( jeśli pogoda pozwoli) restauracja Smak do kwadratu przewiduje tydzień z potrawami z grilla na tarasie, i obiecuje, że nie będzie to tylko święto dla mięsożerców. 

Czeladź: Restauracja Smak do kwadratu

Czeladź: Restauracja Smak do kwadratu

Smak do kwadratu rozwija się również jako restauracja „Kids friendly”. W kwietniu 2016 r. rozpoczynam wspólnie z UNIKIDS z Dąbrowy Górniczej cykl warsztatów dla dzieci. Warsztaty będą miały interdyscyplinarny charakter: połączenie wiedzy z zakresu geografii, historii, przyrody jak również nauka prostych słów pozwolą na wszechstronny rozwój dzieci.
Zabawy ruchowe, quizy a przede wszystkim  możliwość spróbowania charakterystycznych potraw to wspaniała sposobność na poznanie kultury innych krajów.
Pierwsze spotkanie w restauracji Smak do kwadratu odbędzie się 24 kwietnia 2016 r. (niedziela) od godz. 11.00. Tematem tego spotkania będą Włochy. Dzieci poznają najciekawsze miejsca, z którymi związane są niezwykłe historie m.in.:  San Marino – trójkątne znaczki, Watykan – państwo w Państwie, Werona – historia miłości Romea i Julii,Wenecja – miasto na wysepkach, Piza – krzywa wieża. Wspólnie stworzą kartkę pocztową z symbolami związanymi ze słoneczną Italią. Podczas  spotkania nie zabraknie muzycznej oprawy, poznamy również włoskie zwroty. Punktem kulminacyjnym będzie przygotowanie przez dzieci pizzy pod okiem  szefa kuchni (możliwość wyboru składników).  Na koniec wraz z Leonardo Da Vinci spowodujemy wybuch Wezuwiusza (doświadczenie z zastosowaniem substancji spotykanych w kuchni).
Wiek dzieci : 5-10 lat
Liczba na 1 zajęciach : min 10-max 15 osób
Cena za zajęcia: 35 zł (w abonamencie 5 spotkań 32 zł) , w tej cenie zaproszenie na ciepłą kawę lub herbatę dla jednego z rodziców/opiekunów.
Czas trwania 1,5-2 h

W perspektywie są również zajęcia zdrowego gotowania wg zasad 5 elementów (pani Kasia Myga z Bielska-Białej).

Kwiecień 2016 r.

Smak do kwadratu,

Czeladź, ul. Wiejska 40,

czynne: wt.-czw. 12-22, pt. 12.00-22.30, sob. 12.00-0.00, niedz. 12.00-22.30

płatność gotówką/kartą, lokal dostępny dla osób niepełnosprawnych, duży parking na posesji

Strona internetowa restauracji Smak do kwadratu [KLIKNIJ TUTAJ]

Profil restauracji Smak do kwadratu na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

Komentarze

  • Baca:

    1 wrażenie rewelacja wszystko jak nalezy podekscytowani świetnym 1 wrażeniem jedziemy kolejny raz i nagle kubeł zimnej wody zamrożone carpaccio oddane do kuchni doliczone do rachunku ryba bez smaku czekam na 3 podejście jesli sie odważę…

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.