Chorzów: Urocza nowa Kawiarenka Muffin na Klimzowcu

Kawiarenka Muffin to przykład na to, że na osiedlu też da się stworzyć sympatyczne, urocze miejsce, z konsekwentnym wystrojem, dobrym jedzeniem i lodami. Muffin działa od końca stycznia 2016 r. Znajduje się na osiedlu Klimzowiec w Chorzowie, na parterze wielkiego bloku, ale z jego boku. Wejście jest nie od głównej ulicy Gałeczki, ale od bardziej zacisznej św. Barbary. W pobliżu jest park Różanka, niedaleko stąd też na osiedle Tysiąclecie czy do Parku Śląskiego.

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Chorzów: Kawiarenka Muffin

W tym miejscu przez 15 lat działał bar piwny, i chyba nie mogło być tutaj bardziej odmiennego lokalu niż Muffin:-) Nazwa „kawiarenka” oddaje nieco lekki charakter Muffina, urządzonego w pastelowych i jasnych kolorach, w stylu angielskich kawiarni. Tu rządzi biel oraz szarości i róże. Jest świeżo, przyjemnie, uroczo, jak u angielskiej cioci na imieninach:-)

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Muffin to dzieło Agaty Pisarek, młodej katowiczanki, która rzuciła pracę w handlu by zająć się tym, o czym zawsze marzyła – prowadzeniem własnej kawiarni. Agata to taka Zosia Samosia, sama jest autorką koncepcji wnętrza Muffina, sama remontowała i urządzała kawiarenkę, i teraz sama w niej pracuje.

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Muffin jest nieduży, ale też nie malutki. Do dyspozycji jest pięć stolików, z czego dwa większe, oraz miejsca przy blacie przy oknie, na wysokich stołkach. Plus nieduży, ale ładny ogródek na zewnątrz, urządzony w stylu całej kawiarenki.

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Chorzów: Kawiarenka Muffin

W menu kawiarenki znajdziemy słodkości od Good Cake – gliwickiej firmy prowadzonej przez Szkotkę Bellę, słynącej ze świetnych ciast, w tym perfekcyjnego brownie. Muffin ma zwykle sporą ofertę ciast Belli oraz innych słodkich wypieków, w tym oczywiście muffinów. Na przykład: sernik oreo, sernik z karmelem i orzechami, ciasto czekoladowo-buraczane, tartę malinową, brownie i muffiny jagodowe. Codziennie na profilu Muffina na Facebooku Agata informuje, jakie są dziś ciasta do wyboru. Ciasta kosztują 7 zł za kawałek, a muffiny – 6 zł za sztukę. Wszystkie wypieki można też wziąć na wynos.

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Kawa – włoskiej marki Attibassi – kosztuje tu od 4 zł za espresso, przez 5 zł za kawę białą lub czarną, 6 zł za cappuccino, 7 za latte, do 10 zł za mrożoną kawę czekoladową lub karmelową. Herbata zwykła kosztuje 4 zł, zaś z dodatkami – 7 lub 8 zł, np. herbata mrożona – zielona herbata z miętą, cytryną i syropem brzoskwiniowym czy herbata wiosenna – czarna herbata z grenadyną, grejpfrutem, pomarańczą i cytryną.

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Z innych napojów jest też gorąca czekolada (6 zł), koktajl bananowo-czekoladowy z miętą (7 zł), świeżo wyciskane soki (0,2 l – 6 zł, grejfprutowy, pomarańczowy, jabłkowy lub marchewkowy). Plus lemoniady od Johna Lemona (7 zł) oraz bardziej konwencjonalne napoje – woda mineralna, soki, napoje gazowane.

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Chorzów: Kawiarenka Muffin. Sok z marchwi oraz tarta karmelowa z orzechami

Muffin nie jest taki całkiem niewinny, bo można tu też wychylić coś mocniejszego, gdyby ktoś miał ochotę na piwo (6-8 zł), cydr ( 8 zł), lampkę wina (6 zł), grzańca (9 zł) lub mojito z piwem (9 zł).

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Ostatnią nowością w Kawiarence Muffin są lody rzemieślnicze na gałki z firmy Prawdziwe Lody, w tym przepyszny słony karmel. Gałka kosztuje 3 zł.

Chorzów: Kawiarenka Muffin

Chorzów: Kawiarenka Muffin. Herbata wiosenna

Maj 2016 r.

Kawiarenka Muffin,

Chorzów, ul. ks. Jana Gałeczki 40,

czynne: pon.-pt. 12.00-20.00, sob.-niedz. 10.00-21.00

Profil Kawiarenki Muffin na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Komentarze

  • Kiki:

    Zachęceni pięknymi zdjęciami i opiniami postanowiliśmy odwiedzić tą kawiarnie. Wystrój ładny,choć to kwestia gustu. Ciasta Tragedia!!! Ciężkie gnioty nie przypominające nic z oglądanych zdjęć. Do tego małe kawałki bez żadnego dekoru. Kawa latte „zgwałcona” dwa razy. Zero pianki,zero warstw dla mnie było to mleko wymieszane z neską. Obsługa znudzona siedzi na sali przeglądając gazety i chyba pilnuje gości patrząc na nich ukradkiem traktując jak zło konieczne.
    Wystrój,opinie i piękne zdjęcia można podretuszować,ale to za mało aby tam wrócić,bo można tak jak my rozczarować się… Nie polecam

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.