Chorzów: Knajpa Przekąsiarnia. Domowe jedzenie oraz coś mocniejszego. W klimacie PRL-u

Uwaga! Lokal już nie istnieje

Przekąsiarnia to nowa knajpa (bo tak mówią o niej sami właściciele) w klimacie PRL-u w centrum Chorzowa, przy Powstańców 44 – to ulica równoległa do Wolności, naprzeciwko sklepu VegAnka i sklepu dla artystów.

Chorzów: Przekąsiarnia

Chorzów: Przekąsiarnia

To miejsce, gdzie  od 11.00 do 16.00 zjemy ciepły posiłek – codziennie 2 zupy do wyboru po 5 zł oraz jedno danie główne – cena ok. 10-15 zł oraz inne przekąski, a wieczorem  napijemy się piwa czy czegoś mocniejszego, przy okazji obejrzymy mecz w telewizji (bo serwisów z wiadomościami nie polecamy, jeszcze by się trawienie pogorszyło;-).

Chorzów: Przekąsiarnia

Chorzów: Przekąsiarnia

Lokal prowadzi sympatyczna blondynka Monika (z pomocą męża Miłosza), chorzowianka, kucharka z zamiłowania, która talent do gotowania postanowiła wykorzystać w swoim biznesie.

Chorzów: Przekąsiarnia

Chorzów: Przekąsiarnia

Przekąsiarnia nawiązuje do PRL-u, stąd na ścianach odpowiednie tabliczki oraz fototapety ze zdjęciami z tamtego okresu (namawiamy do chociażby umycia rąk w toalecie – tam dopiero jest ciekawie;-). Co chwilę pojawiają się nowe tabliczki i zdjęcia oraz gadżety. Właścicielka zachęca gości, by przynosili z domu takowe, jeśli je mają i chcą je wyeksponować publicznie.

Chorzów: Przekąsiarnia

Chorzów: Przekąsiarnia

Lokal ma kilka stolików, menu jest wypisane na tablicy naprzeciwko wejścia do lokalu. Zamawia się przy barze. W Przekąsiarni zawsze są oczywiście… przekąski. I to w starym, dobrym stylu. Dorodne porcje – każda za 4 zł. My spróbowaliśmy szałotu, czyli sałatki jarzynowej, która tu jest proponowana z dodatkiem kukurydzy. Sałatka delikatna i bardzo smaczna. Oprócz tego jest śledzik oraz pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórem. Coś w sam raz do piwa czy czegoś mocniejszego, ale sprawdzi się też jako przystawka do dania głównego.

Chorzów: Przekąsiarnia

Chorzów: Przekąsiarnia. Przekąski

Codziennie są tu serwowane inne dania dnia, np. barszcz czerwony, podawany z czterema dużymi pierogami (8 zł). W naszym przypadku pierogi miały nadzienie mięsne i… z wątróbki (rzadko spotykany, a ciekawy farsz).

Chorzów: Przekąsiarnia

Chorzów: Przekąsiarnia. Barszcz czerwony

Wśród dań głównych zdarzają się też pierogi, już nie jako dodatek. Wtedy jest ich oczywiście więcej – 6 (8 zł). Można trafić też np. na fasolkę po bretońsku (8 zł), bigos (8 zł), pulpeciki w sosie serowym z makaronem (13 zł), schabowy z dodatkami (14 zł), w piątki np. dorsz w chrupiącej panierce z dodatkami (15 zł).

Chorzów: Przekąsiarnia

Chorzów: Przekąsiarnia. Pierogi do barszczu

Z zup spróbowaliśmy jarzynowej (5 zł), która okazała się gęstą, sycącą zupą o wyraźnym, lekko ostrym smaku, nie w stylu jarzynowej zupki z przedszkola;-) Inne zupy, spotykane w Przekąsiarni, to pomidorowa, kalafiorowa, pieczarkowa, ogórkowa – czyli same klasyki.

Chorzów: Przekąsiarnia

Chorzów: Przekąsiarnia. Zupa jarzynowa

Z dań głównych można też trafić na gulasz (10 zł), gołąbki w sosie pomidorowym lub pieczarkowym (12 zł), filet z kurczaka w sosie pieczarkowym z dodatkami (12 zł).

Chorzów: Przekąsiarnia

Chorzów: Przekąsiarnia. Gulasz

Ponieważ Przekąsiarnia to knajpa, można się tu napić piwa (np. lanego Specjala z Białegostoku) czy piw butelkowych oraz oczywiście czystej, z kolekcji stylizowanej na PRL.

Maj 2016 r.

Przekąsiarnia,

Chorzów, ul. Powstańców 44,

czynne: pon.-czw. 11.00-21.00, pt.-sob. 11.00-22.00, niedz. 12.00-20.00

płatność kartą: tak

Profil Przekąsiarni na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

 

 

Komentarze

  • Kiki:

    Lokal już nie istnieje i jest do sprzedania. Nie dziwię się patrząc na tą jarzynową dlaczego…

  • This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.