Adam Borowicz wystartował z nowym kanałem na YouTube pt. Borowicz Inaczej

Znacie Adama Borowicza To je Borowicz. Podróże ze smakiem., vlogera kulinarnego, który w swoich programach też godo po śląsku? Otóż Adam w piątek 27 września 2019 r. ruszył z nowym projektem Borowicz inaczej 😃👍👏

W piątek 27.09 rozpoczęła również działalność strona internetowa, na której znajdą się przepisy kulinarne wykorzystane w programie. (www.borowiczinaczej.pl)

Dlaczego słowo „inaczej” w tytule nowego programu? – Nawet dobrze znane dania chciałbym pokazać z nieco innej strony, przygotować je po swojemu – mówi Adam Borowicz. Na pierwszy ogień poszedł ramen, czyli popularna japońska zupa. W drugim odcinku, gospodarz zaproponuje danie z – bardzo mu bliskiej – kuchni szkockiej.

Adam Borowicz. Fot. Maja Szwed

– Program wymyśliliśmy we dwójkę. Inspiracją stały się amerykańskie programy kulinarne. Ma być krótko, dynamicznie i treściwie. Pięciominutowe odcinki, bez zbytniego kombinowania z reżyserią. Wszystko skrojone pod You Tube – podkreśla Tomasz Dziedzic, producent serialu.

Pierwsze odcinki zostały nakręcone w specjalnie wynajętym studiu w Katowicach, ale w przyszłości twórcy formatu mają w planach wyjście „w miasto”. – Myślimy o nawiązaniu współpracy z dobrymi restauracjami, szefami kuchni. Ale zwykle to życie pisze najlepsze scenariusze, więc zobaczymy… – mówi Adam.

Muzykę do czołówki programu stworzyła Erith – zdobywająca coraz większe uznanie i popularność śląska artystka alternatywna. To kompozycja napisana specjalnie na potrzeby projektu „Borowicz inaczej”.

Adam Borowicz to Ślązak z krwi kości. Vloger kulinarny, uwielbiający odkrywać ciekawe miejsca i nowe smaki. Rozgłos zdobył dzięki internetowej serii „Jestem Borowicz”. Medialny potencjał Adama szybko dostrzeżono w Telewizji Polskiej. Wielokrotnie gościł w popularnym paśmie „Pytanie na śniadanie”. Natomiast od trzech sezonów prowadzi program „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”, w którym zabiera widzów w różne zakątki Europy. Program emitowany jest w TVP2, na regionalnych antenach TVP oraz kanale TVP Rozrywka.

Adam Borowicz. Fot. Maja Szwed

Adam Borowicz jest dwukrotnym laureatem „Osobowości Roku”, przyznawanej przez Czytelników Dziennik Zachodni – największej i najpopularniejszej gazety na Śląsku. Został doceniony w kategorii „Kultura” za promowanie śląskiej gwary.

Pierwszy odcinek programu Borowicz Inaczej można zobaczyć tu:

Borowicz Inaczej, Odcinek 1: Ramen a la Borowicz

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.